آلمانی
تخصص اصلی
هدف
دسته بندی
جنسیت
نوع مخاطب
سطح
روز
زمان
قیمت
رزرو آنی
جلسه آزمایشی رایگان

استاد زبان آنلاین آلمانی

آموزش زبان آلمانی می‌تواند تجربه جذابی باشد چون نزدیک به ۱۰۰ میلیون نفر در جهان به این زبان صحبت می‌کنند. این زبان دارای بیشترین جمعیت انسانی است که زبان مادری‌شان در اتحادیه اروپا آلمانی است که به اهمیت یادگیری زبان آلمانی خصوصا برای زندگی در اروپا می‌افزاید. اگر به دنبال آموزش آنلاین زبان آلمانی باشید می‌توانید در اُتیچر از استادهایی که مشغول آموزش زبان آلمانی هستند راهنمایی بگیرید. می‌توانید آ‌ن‌ها را در صفحه جستجوی استاد زبان، انتخاب کنید و در اولین کلاس زبان آلمانی خود شرکت کنید.

مرتب سازی
logo loading spinner

درباره آموزش زبان آلمانی

آموزش زبان آلمانی می‌تواند تجربه جذابی باشد چون نزدیک به ۱۰۰ میلیون نفر در جهان به این زبان صحبت می‌کنند. این زبان دارای بیشترین جمعیت انسانی است که زبان مادری‌شان در اتحادیه اروپا آلمانی است که به اهمیت یادگیری زبان آلمانی خصوصا برای زندگی در اروپا می‌افزاید. اگر به دنبال آموزش آنلاین زبان آلمانی باشید می‌توانید در اُتیچر از استادهایی که مشغول آموزش زبان آلمانی هستند راهنمایی بگیرید. می‌توانید آ‌ن‌ها را در صفحه جستجوی استاد زبان، انتخاب کنید و در اولین کلاس زبان آلمانی خود شرکت کنید.

چرا آموزش زبان آلمانی؟

زبان آلمانی یا همان دوچ (Deutsch)، زبانی با ریشه ژرمنی غربی است و بیشتر در اروپای مرکزی صحبت می‌شود. یادگیری زبان آلمانی مهم است چون در کشورهای آلمان، اتریش، ایتالیا، سوئیس، تیرول جنوبی بخش‌هایی از بلژیک و لیختن اشتاین، افراد بسیاری زبان رسمی‌شان یا زبان دوم‌شان آلمانی است. همچنین زبان آلمانی یکی از زبان‌های رسمی لوکزامبورگ و اوپوله لهستان است که این اهمیت یادگیری زبان آلمانی را می‌رساند. آلمانی بیشترین شباهت را با زبان‌های ژرمنی غربی مثل انگلیسی، آفریکانس و هلندی دارد. در اهمیت آموزش زبان آلمانی همین بس که آلمانی با ۱۰۰ میلیون نفر متکلم در اتحادیه اروپا، گسترده‌ترین زبان اروپا به حساب می‌آید.

جایگاه زبان آلمانی در علم و تجارت

آلمانی دومین زبان علمی پرکاربرد دنیا و پس از انگلیسی و روسی سومین زبان پرکاربرد در وب‌سایت‌های اینترنتی است. یک دهم کتاب‌ها در جهان (با احتساب E-bookها) به زبان آلمانی منتشر می‌شوند. کشورهای آلمانی‌زبان از نظر انتشار سالانه کتاب‌های جدید در رتبه پنجم جهان قرار دارند.

بسیاری از افرادی که به رشته فلسفه غرب یا معماری علاقه‌مند هستند، با نشستن در کلاس زبان آلمانی و یادگیری آلمانی به آلمان مهاجرت می‌کنند.

آلمان اقتصاد پویایی دارد و کشور چهارم دنیا از لحاظ تولید ناخالص ملی است. در کشور انگلیس و در حوزه تجارت و کسب و کار، آلمانی و فرانسوی پرمتقاضی‌ترین زبان‌های خارجی هستند .

یادگیری زبان آلمانی آسان است

با اینکه تکرار حروف «خ» و «ش» در آلمانی زیاد است و آن‌را خشن جلوه می‌دهد، اما یادگیری زبان آلمانی آسان است. کلمات زبان آلمانی شباهت‌های زیادی با کلمات دانمارکی، سوئدی، نروژی و … دارد. آلمانی پس از انگلیسی دومین زبان پُرگویش با ریشه ژرمنی است.

آلمانی در اتحادیه اروپا پس از انگلیسی و فرانسوی سومین زبان خارجی و از نظر تعداد افراد، دومین زبان بزرگ است. از دیگر دلایل آسانی و اهمیت یادگیری زبان آلمانی این است که پس از انگلیسی پرکاربردترین زبان خارجی در دبستان‌ها و پس از انگلیسی و فرانسوی پرکاربردترین زبان خارجی در دبیرستان‌های اتحادیه اروپا است. از اینکه کلاس زبان آلمانی در در دبستان‌ها برگزار می‌شود هم می‌توان به آسان بودن یادگیری زبان آلمانی پی‌برد.

آلمانی در ایالات متحده آمریکا نیز پس از اسپانیایی، فرانسوی و زبان اشاره آمریکایی جایگاه چهارمین زبان غیرانگلیسی را دارد.

فواید یادگیری زبان آلمانی

همان‌طور که قبلا هم گفته شد، جایگاه علمی زبان آلمانی بالاست. این زبان از نظر ساختار ادبی نیز غنی است، مثل اسپانیایی و عربی، مذکر و مونث دارد. اوضاع شعرهای آلمانی نیز خوب است. از مشهورترین ادبا و شعرای آلمانی که ادبیات اروپا را تحت تاثیر قرار داد، «گوته» بود که ارادت خاصی به حافظ داشت و برخی از شعرهایش را به تقلید از او سرود.

کلاس زبان آلمانی

اگر به دنبال آموزش آنلاین زبان آلمانی هستید و مایلید یادگیری زبان آلمانی از صفر را آغاز کنید می‌توانید با انتخاب استاد زبان آلمانی که با روحیه و اهداف شما سازگار و هماهنگ است، در اولین کلاس زبان آلمانی خود در اُتیچر شرکت کنید.

روشهای آموزش زبان آلمانی

برای آموزش زبان آلمانی روش‌های زیادی وجود دارد. برخی از متدهای مشهور آموزش زبان آلمانی عبارتند از:

آموزش زبان آلمانی به روش طبیعی (Natural)

روش آموزش زبان طبیعی که روی تعامل به‌عنوان کارکرد اصلی زبان تاکید دارد. در این روش، زبان وسیله‌ای جهت انتقال معنا و اطلاعات است.

آموزش زبان آلمانی به روش ترجمه گرامر

این روش که نزدیک به یک قرن، محبوب‌ترین متد آموزش زبان بود، روی آموزش و یادگیری لاتین تمرکز دارد و تاکید زیادی هم بر یادگیری دستور زبان و کلمات دارد.

آموزش زبان آلمانی به روش مستقیم (Direct)

این روش در مقابل روش ترجمه گرامر مطرح شد. در کلاس زبان آلمانی به روش مستقیم، نکات کلیدی آموزشی این‌ها هستند:

 • آموزش گرامر به روش مقایسه‌ای
 • آموزش روزانه دانش واژگان و جملات
 • آموزش زبان فقط به زبان هدف (در اینجا زبان آلمانی)

آموزش زبان آلمانی به روش شنیداری - گفتاری

این روش که با روش مستقیم شباهت دارد، روی آموزش مستقیم زبان‌آموز آن‌هم، بدون استفاده از زبان مادر‌ی‌ تمرکز دارد. البته برخلاف روش آموزش زبان آلمانی مستقیم، تمرکزی روی آموزش دانش واژگان ندارد و اصرارش بر استفاده از دستور زبان (گرامر) است.

آموزش زبان آلمانی به روش بیانی (Verbal)

روش بیانی یا زبانی همان روشی است که کودکان با آن زبان را یاد می‌گیرند. یعنی شنیدن آنچه در محیط است. البته از اطلاعات تکمیلی هم برای فهم و استفاده از زبان استفاده می‌شود. ویژگی‌های اصلی رویکرد آموزش زبان آلمانی به این روش را در زیر می‌خوانید:

 • آغاز آموزش زبان با مکالمه
 • زبان کلاس، همان زبان هدف است یعنی در کلاس زبان آلمانی، آلمانی صحبت می‌شود

آموزش زبان آلمانی با رویکرد تلقین‌پذیری (Suggestopedia)

تلقین پذیری مبتنی بر فهمی جدید از نحوه کارکرد مغز و یادگیری موثرتر آن است. المان‌های کلیدی رویکرد آموزش زبان با تلقین‌پذیری، موارد زیر هستند:

 • ایجاد انتظاری مثبت از موفقیت
 • استفاده گسترده‌ از: متن‌های هنری، موزیک، مشارکت فعالانه در شعر، بازی‌ و …
 • فضای یادگیری غنی احساسی

آموزش زبان آلمانی با متد واکنش کاملا فیزیکی Total Physical Response

این روش یادگیری زبان آلمانی که براساس هماهنگی حرکتی زبان و بدن است توسط آقای آشر، استاد روانشناسی دانشگاه ایجاد شده است. در روش TPR که مناسب آموزش زبان آلمانی به کودکان هم هست، مدرس زبان در کلاس زبان آلمانی با حرکات بدنی، دستوراتی را به زبان هدف به زبان‌‌آموز می‌دهد و او هم باید با واکنش کاملا بدنی و فیزیکی، پاسخ دهد.

آموزش زبان آلمانی به روش فصیح (CLL)

این متد که در مقابل روش شنیداری - گفتاری شکل گرفته است.، بر توسعه توانایی ارتباط‌گیری زبان‌آموز در زندگی واقعی متمرکز است. در این روش، کتاب و سرفصل آموزشی دقیقی نیز در فرایند یادگیری زبان آلمانی وجود ندارد.

آموزش زبان آلمانی به روش سکوت

این روش از سکوت، به‌عنوان ابزاری برای یادگیری استفاده می‌کند و استاد در کلاس زبان آلمانی روی خود زبان‌آموز و مشارکتش تمرکز دارد. در آموزش زبان آلمانی با متد سکوت، مدرس زبان از ترکیب سکوت و حرکات دست برای تمرکز حواس زبان‌‌آموز و برانگیختن واکنش او استفاده می‌کند.

کلاس زبان آلمانی، آنلاین یا آفلاین

یادگیری آلمانی در کلاس زبان آلمانی به‌صورت آنلاین یعنی اینکه استاد و زبان‌آموز در آن واحد در کلاس تصویری آنلاین شرکت کنند و آموزش به‌شکل تعاملی اتفاق بیفتد. با امکاناتی که اُتیچر در کلاس زبان آلمانی فراهم کرده است می‌توان شرایط و فضایی مشابه کلاس حضوری ایجاد کرد و از این جهت تفاوت زیادی بین این دو نوع برگزاری کلاس زبان آلمانی وجود ندارد.

آموزش زبان آلمانی در اُتیچر، با انتخاب سریع و آسان‌ استاد زبان شروع می‌شود. طعم شیرین یادگیری زبان آلمانی را در کلاس زبان آلمانی بچشید.

آموزش زبان آلمانی برای استادها

اگر کسی علاقه‌مند باشد که استاد آموزش زبان آلمانی شود می‌تواند از آزمون گوته و مدرک آن به عنوان گواهینامه قابل ارائه در تدریس آلمانی استفاده کند. هر زبان‌آموزی، در یکی از ۳ سطح مبتدی (Beginner)، متوسط (Intermediate) و پیشرفته (Advance) جای می‌گیرد. آموزش آنلاین زبان آلمانی نیز از این تقسیم‌بندی مستثنا نیست. زبان‌آموز برای اینکه مسیر یادگیری زبان آلمانی خود را طی کند باید بین مراحل یادگیری پیش‌روی کند. در اُتیچر، می‌توان آموزش آنلاین زبان آلمانی از پایه آغاز کرد.

سطح‌های CEFR

استاندارد C.E.F.R یا «چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان‌‌ها» استانداردی برای تعیین سطح زبان است. سطح زبان افراد در ۳ دسته‌بندی کلی و ۶دسته‌بندی A1,A2 - B1,B2 - C1,C2 توزیع می‌شود.

سطح‌های مهارت زبان

زبان‌آموز پایه: A1

اصطلاحات روزمره را برای رفع نیازهای اولیه می‌داند و می‌تواند خود را معرفی کرده و پرسش‌هایی درباره اطلاعات شخصی از دیگران بپرسد. همچنین اگر با وی شمرده صحبت شود، می‌تواند تعامل برقرار کند.

زبان‌آموز پایه: A2

می‌تواند جملات و عبارات پرکاربرد با موضوعات ساده مثل اطلاعات فردی و خانوادگی، خرید و موقعیت‌‌های فیزیکی را متوجه شود.

زبان‌آموز مستقل: B1

چنین فردی می‌تواند از عهده بیشتر موقعیت‌های حین مسافرت، به زبان آلمانی برآید.

همچنین جمله‌سازی‌های ابتدایی را در حوزه‌های آشنا یا مورد علاقه‌اش انجام می‌دهد.

زبان‌آموز سطح B2

چنین فردی قادر است تا پیام مطالب پیچیده انتزاعی یا موضوعات حقیقی و فنی در موضوعات تخصصی‌اش را بفهمد. همچنین می‌تواند با لحنی روان با افرادی که زبان مادری‌شان آلمانی است گپ بزند.

زبان‌آموز ماهر: C1

زبان‌آموزی در این سطح متون پیچیده را به همراه معنی بافتاری آن درک می‌کند و با تلاش کم برای انتقال مفاهیم ذهنی‌اش، ایده‌‌ها و افکار خود را بیان می‌کند.

زبان‌آموز حرفه‌ای: C2

بالاترین سطحی که یک زبان‌آموز می‌تواند در یادگیری زبان آلمانی به صورت آفلاین یا آموزش آنلاین زبان آلمانی به آن دست یابد سطح C2 است. چنین فردی می‌تواند منابع نوشتاری یا شنیداری مختلف را خلاصه کرده و نتیجه‌گیری کند. فردی که یادگیری زبان آلمانی را تا این سطح پیش برده باشد می‌تواند استاد آموزش زبان آلمانی هم بشود.

آزمون‌ها و مدارک زبان آلمانی

سه آزمون مشهور در آموزش زبان آلمانی هست که عبارتند از:

 1. آزمون TestDaF (مخفف Test Deutsch als Fremdsprache)
 2. این آزمون برای دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های آلمانی را دارند مناسب است.

 3. آزمون Goethe Zertifikat
 4. این آزمون و گواهینامه مربوط به موسسه فرهنگی جمهوری فدرال آلمان، «گوته» است که با هدف ترویج آموزش زبان آلمانی در مقیاس جهانی فعالیت می‌کند.

 5. ۳آزمون DSH
 6. برای دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های کشور آلمان دارند، این آزمون پیشنهاد می‌شود. بیشتر دانشگاه‌های آلمان هم این آزمون را توصیه می‌کنند.

آموزش آنلاین زبان آلمانی

آموزش زبان آلمانی در کلاس آنلاین می‌تواند هم کم‌هزینه باشد و هم از لحاظ زمانی، انعطاف‌پذیر. یادگیری زبان آلمانی به رشد فردی و بهبود درآمد زبان‌دوستان هم کمک می‌کند. با آموزش آنلاین زبان آلمانی فرصت یادگیری را بیشتر غنیمت بشمارید.