انگلیسی
تخصص اصلی
هدف
دسته بندی
جنسیت
نوع مخاطب
سطح
روز
زمان
قیمت
رزرو آنی
جلسه آزمایشی رایگان

استاد زبان آنلاین انگلیسی

در دنیای آموزش زبان انگلیسی، عرضه و تقاضا خیلی زیاد است. انتخاب اول یادگیری زبا‌‌ن‌ جدید در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران، یادگیری یا آموزش زبان انگلیسی است. استادهای زبان زیادی هم در دنیا و هم در اُتیچر مشغول آموزش زبان انگلیسی هستند که می‌توان آ‌ن‌ها را در صفحه جستجوی استاد زبان، مشاهده کرد.

مرتب سازی
logo loading spinner

همه‌چیز درباره آموزش زبان انگلیسی

در دنیای آموزش زبان انگلیسی، عرضه و تقاضا خیلی زیاد است. انتخاب اول یادگیری زبا‌‌ن‌ جدید در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران، یادگیری یا آموزش زبان انگلیسی است. استادهای زبان زیادی هم در دنیا و هم در اُتیچر مشغول آموزش زبان انگلیسی هستند که می‌توان آ‌ن‌ها را در صفحه جستجوی استاد زبان، مشاهده کرد.

آموزش زبان انگلیسی در اُتیچر، با انتخاب سریع و آسان‌ استاد زبان شروع می‌شود و شما لذت آموزش آنلاین زبان انگلیسی را مثل هزاران زبان‌آموز قبلی خواهید چشید.

آموزش زبان انگلیسی

چرا آموزش زبان انگلیسی؟

چیزی در حدود ۱/۲ میلیارد نفر از جمعیت کره زمین به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و تکلم به زبان انگلیسی بیشترین تعداد کشورها را به خود اختصاص داده است. بیشتر مقامات تراز اول و نخبگان کشورهای مختلف یا انگلیسی را متوجه می‌شوند یا توانایی صحبت یا نوشتن به انگلیسی را دارند. کشورهای خیلی غیرانگلیسی زبان به آموزش زبان انگلیسی خیلی بها می‌دهند و از کودکی برای آموزش و یادگیری زبان انگلیسی برنامه‌ریزی می‌کنند.

همچنین بسیاری از جلسات کاری تجاری و رسمی بین‌المللی نیز به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. خیلی از کشورها برای پذیرش مهاجران، داشتن یکی از مدارک زبان انگلیسی مثل آیلتس، تافل یا PTE را شرط می‌دانند.

فواید یادگیری زبان انگلیسی

با یادگیری زبان انگلیسی می‌توان در تمامی دنیا به تحصیلات پرداخت. البته فواید یادگیری زبان انگلیسی به این‌ موارد محدود نمی‌شود، شما اگر اهل مسافرت و جهانگردی باشید در هتل‌ها و فرودگاه‌های جای‌جای دنیا نیاز به صحبت با زبان انگلیسی یا خواندن متون انگلیسی دارید. بسیاری از فیلم‌های جذاب شرکت هالیوود هم به زبان انگلیسی است و فیلم‌هایی هم با هدف ترویج آموزش زبان انگلیسی تولید می‌شوند. پادکست‌ها، کتاب‌ها و رسانه‌های انگلیسی زبان، تنوع و گسترش زیادی دارند. ادبیات انگلیسی نیز بسیار غنی است. همه این‌ها، یادگیری و آموزش زبان انگلیسی را مهم جلوه می‌دهد.

روشهای آموزش زبان انگلیسی

استادهای زبان برای آموزش زبان انگلیسی روش‌های زیادی دارند. برخی از رویکردها و روش‌ (متد)های مشهور آموزش زبان عبارتند از:

آموزش زبان انگلیسی به روش ترجمه گرامر

این روش بین سال‌های ۱۸۴۰ تا ۱۹۴۰ به‌عنوان محبوب‌ترین متد آموزش زبان انگلیسی به‌کار می‌رفت. این روش روی آموزش و یادگیری لاتین تمرکز دارد و تاکید زیادی هم بر یادگیری واژگان و گرامر دارد.

آموزش زبان انگلیسی به روش مستقیم

این روش در مقابل روش ترجمه گرامر مطرح شد. برخی ویژگی‌های این روش در اجرا عبارت بودند از:

  • آموزش دستورالعمل‌ها، صرفا به زبان هدف
  • آموزش گرامر به روش مقایسه‌ای
  • آموزش روزانه دانش واژگان و جملات

آموزش زبان انگلیسی به روش بیانی یا موقعیتی

متد بیانی (زبانی) همان روش کودکان در یادگیری زبان است؛ یعنی شنیدن هر آنچه در محیط اطراف است. البته از اطلاعات زمینه‌ای (کانتکست) نیز برای فهم و استفاده زبان بهره گرفته می‌شود. برخی ویژگی‌های رویکرد آموزش زبان انگلیسی به روش بیانی عبارتند از:

  • آموزش زبان با مکالمه شروع می‌شود.
  • زبان هدف که باید گرفته شود، همان زبان کلاس است.

آموزش زبان انگلیسی به روش شنیداری - گفتاری

این متد شبیه روش مستقیم است و روی آموزش مستقیم زبان‌آموزان، بدون استفاده از زبان مادر‌ی‌شان تاکید دارد. البته برخلاف روش آموزش زبان انگلیسی مستقیم، تمرکزی روی آموزش دانش واژگان ندارد بلکه اصرار بر استفاده از دستور زبان (گرامر) دارد.

آموزش زبان انگلیسی به روش فصیح

این روش که به روش CLL مشهور است، در مقابل روش شنیداری، گفتاری شکل گرفته است و تمرکزش روی رشد توانایی برقراری ارتباط زبان‌آموزان در موقعیت‌های زندگی واقعی است. در این روش، کتاب و سرفصل آموزشی مشخصی هم وجود ندارد.

آموزش زبان انگلیسی به روش طبیعی

این رویکرد تحت تاثیر تئوری اکتساب زبان «استفان کراشن» قرار دارد. روش آموزش زبان طبیعی روی تعامل به‌عنوان عملکرد اصلی زبان تمرکز می‌کند. در این رویکرد، زبان وسیله‌ای برای انتقال معنا و اطلاعات در نظر گرفته می‌شود.

آموزش زبان انگلیسی به روش تلقین پذیری (Suggestopedia)

تلقین پذیری یک روش آموزش است که بر مبنای فهمی مدرن از چگونگی فعالیت مغز انسان و یادگیری موثرتر آن ایجاد شده است. عناصر کلیدی رویکرد آموزش زبان تلقین‌پذیری، موارد زیر هستند:

  • محیط یادگیری غنی حسی (شامل تصاویر، رنگ، موسیقی و...)
  • انتظار مثبتی از موفقیت
  • استفاده از طیف گسترده‌ای از روش‌ها: متون دراماتیک، موسیقی، مشارکت فعالانه در شعرخوانی و بازی‌ها و …

آموزش زبان انگلیسی به روش سکوت

این روش روی خود زبان‌آموز و مشارکت فعالانه او تاکید دارد و جالب اینکه سکوت، ابزاری است که برای رسیدن به این هدف استفاده می‌شود. در آموزش زبان انگلیسی به روش سکوت، مدرس زبان از ترکیب سکوت و حرکات دست برای تمرکز حواس زبان‌‌آموزان، برانگیختن عکس‌العمل زبان‌آموز و ترغیب آنها به اصلاح خطاهای‌شان استفاده می‌کند.

آموزش زبان انگلیسی به روش (Total Physical Response (TPR

این روش یادگیری زبان که توسط جیمز آشر، پروفسور روانشناس دانشگاه سن خوزه توسعه داده شده، مبتنی بر هماهنگی زبان و حرکات فیزیکی است. در روش TPR که مناسب آموزش زبان انگلیسی به کودکان نیز هست، مربی زبان با حرکات بدنی، دستوراتی را به زبان هدف به زبان‌‌آموزان می‌دهد و آنها هم باید با عکس‌العمل‌های تماما بدنی، پاسخ دهند.

آموزش آنلاین زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی به‌شکل آنلاین و اینترنتی خیلی آسان و دلچسب است. انگلیسی زبان سختی نیست و می‌توان با روش‌های مختلفی که بالاتر ذکر شد، به یادگیری زبان انگلیسی پرداخت. در اُتیچر، کلاس‌های آموزش آنلاین زبان انگلیسی خیلی پرطرفدار است. استادهای زبان بسیاری هستند که مشغول آموزش آنلاین زبان انگلیسی هستند و هر روز هم بر شمار آنان افزوده می‌شود. از سوی دیگر، زبان‌آموزان بسیاری هم که دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستند در اُتیچر مشغول تحصیل هستند. زبان‌آموزان فعالی که هر روز کلاس آنلاین دارند و مشتاقانه مشغول یادگیری زبان انگلیسی یا سایر زبان‌ها هستند. پس اگر دنبال بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی هستید، آموزش آنلاین زبان انگلیسی را جزو گزینه‌های قابل اعتنا و اعتماد خود قرار دهید و اُتیچر را هم به لیست اضافه کنید.

آموزش زبان انگلیسی برای استادها

استادهای زبان علاوه بر یادگیری روش‌های آموزش زبان انگلیسی که قبلا گفته شد می‌توانند با کسب مدارک ویژه‌ آموزش زبان انگلیسی، به‌طور رسمی به‌عنوان استاد در بازار آموزش آنلاین زبان انگلیسی فعالیت کنند. در دوره‌های تربیت مدرس زبان (TTC)، نحوه آموزش زبان انگلیسی و سایر زبان‌ها و نیز طریقه برقراری ارتباط گرفتن با زبان‌آموزان به علاوه تکنیک‌های مدیریت کلاس، آموزش داده می‌شود. استاد شدن و آموزش زبان انگلیسی می‌تواند یکی از اهداف زبان‌آموزان هم باشد چون تقاضای بازار آموزش زبان انگلیسی خیلی زیاد است، مخصوصا که آموزش آنلاین زبان انگلیسی هم طرفداران زیادی دارد.

مسیر یادگیری زبان انگلیسی

در مسیر یادگیری زبان، ۳ سطح مبتدی (Beginner)، متوسط (Intermediate) و پیشرفته (Advance) وجود دارد. آموزش آنلاین زبان انگلیسی نیز از این تقسیم‌بندی مستثنا نیست. زبان‌آموز برای اینکه مسیر یادگیری زبان انگلیسی خود را طی کند باید بین مراحل یادگیری پیش‌روی کند. البته هدفش از زبان‌آموزی‌ را هم باید بداند. ممکن است زبان‌ آموزی فقط با هدف تقویت یک مهارت زبانی مثل اسپیکینگ یا رایتینگ دنبال یادگیری زبان انگلیسی باشد.

در اُتیچر، آموزش آنلاین زبان انگلیسی از پایه شروع می‌شود و در همه سطوح زبانی، استاد وجود دارد. زبان‌آموز می‌تواند به‌راحتی استادها را براساس سطح زبان خودش انتخاب کند.

سطح‌های استاندارد CEFR

استاندارد بین‌المللی C.E.F.R که مخفف Common European Framework of Reference for Languages است، چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان‌‌ها و معیاری برای توضیح سطوح مهارت زبانی است. در این استاندارد، سطح زبان افراد در ۳ دسته‌بندی کلی مبتدی، مستقل و ماهر و ۶دسته‌بندی A1,A2 - B1,B2 - C1,C2 قرار می‌گیرد.

توضیح هر یک از سطوح مهارت زبان

بان‌آموز پایه: سطح A1 و معادل نمره ۱۰-۲۰ دولینگو

قادر به فهم و به استفاده از اصطلاحات روزمره برای رفع نیازهای اولیه است. می‌تواند خود را معرفی کند و از سوال‌هایی راجع به مشخصات شخصی دیگران بپرسد. اگر دیگران با وی شمرده صحبت کنند، می‌تواند با آن‌ها تعامل کند و به آنها پاسخ دهد.

زبان‌آموز پایه: سطح A2 و معادل نمره ۲۰-۵۵ دولینگو

قادر به درک جملات و عبارات پرکاربرد در رابطه با مسائل ساده مثل اطلاعات فردی و خانوادگی، خرید، موقعیت‌‌های فیزیکی و … هستند.

این افراد می‌توانند در زمینه مسائل روزمره که نیازمند تبادل ساده و مستقیم اطلاعات در موضوعات آشنا است صحبت کنند.

زبان‌آموز مستقل: سطح B1 و معادل نمره ۶۰-۸۵ دولینگو

چنین فردی می‌تواند مسائل اصلی در موضوعات آشنا و پرکاربرد را در محیط‌هایی همچون کار، مدرسه و … درک مطلب کند.

همچنین می‌تواند از عهده بیشتر موقعیت‌هایی که هنگام مسافرت با آنها روبرو می‌شود، به زبان انگلیسی برآید. زبان‌آموز سطح B1 می‌تواند جمله‌سازی‌های ساده‌ را در موضوعات آشنا یا محبوبش انجام دهد.

زبان‌آموز مستقل: سطح B2 و معادل نمره ۹۰-۱۱۵ دولینگو

می‌تواند ایده‌ متن‌های پیچیده و موضوعات انتزاعی یا حقیقی شامل بحث‌های فنی در حوزه‌های تخصصی خود را درک کند.

می‌توانند به‌شکلی روان با افرادی با زبان مادری صحبت کند و برای بیان نظرات و فهم صحبت‌‌ها تلاش و مباحثه کند.

زبان‌آموز ماهر: سطح C1 و معادل نمره ۱۲۰-۱۴۰ دولینگو

چنین فردی می‌تواند متون پیچیده را به همراه معنی زمینه‌ای آن درک کند و بدون تلاش زیاد برای انتقال مفاهیمی که در ذهن دارد، ایده‌‌ها و افکار خود را به شیوایی بیان کند.

همچنین می‌تواند متن‌های واضح، ساختاریافته و پر از جزئیات در رابطه موضوعات پیچیده را با نشان دادن الگوهای ساختاری و ابزارهای منطقی بنویسد.

زبان‌آموز حرفه‌ای: سطح C2 معادل نمره ۹ آیلتس

بالاترین سطحی که چه در یادگیری زبان انگلیسی به صورت آفلاین و چه در آموزش آنلاین زبان انگلیسی می‌توان به آن رسید، این سطح است. چنین فردی به راحتی همه آنچه می‌شنود و یا می‌خواند را درک می‌کند.

می‌تواند چندین منبع نوشتاری یا شنیداری را خلاصه و نتیجه‌گیری کند. فردی که یادگیری زبان انگلیسی را تا سطح C2 ادامه داده است می‌تواند استاد آموزش زبان انگلیسی هم بشود.

یادگیری زبان انگلیسی

شروع آموزش آنلاین زبان انگلیسی

برای آغاز یادگیری زبان انگلیسی، اولبن قدم، تعیین سطح است. در آموزش آنلاین زبان انگلیسی و کلاس‌های اُتیچر نیز این اتفاق در جلسه آزمایشی می‌افتد. در خیلی از موارد مخصوصا وقتی استاد جدیدی به اُتیچر می‌پیوندد، جلسه آزمایشی و تعیین سطح توسط این استادها رایگان است. پس از تعیین سطح، استاد شما برنامه آموزش زبان انگلیسی متناسب با اهداف و سطح شما ارائه می‌کند.

نقش تمرین در یادگیری زبان انگلیسی

برای اینکه یادگیری موثر باشد، زبان‌آموز باید تمرین هم بکند. بار آموزش زبان انگلیسی تنها بر دوش استاد زبان نیست و تا زبان‌‌آموز همکاری نکند نمی‌تواند یادگیری زبان انگلیسی عمیقی داشته باشد. مخصوصا در آموزش آنلاین زبان انگلیسی، برای یادگیری زبان انگلیسی به‌شکل موثر و ماندگار در ذهن، زبان‌آموز باید در ساعات خالی‌اش در منزل یا هر جای دیگری، حداقل روزانه ۲ ساعت تمرین کند تا مطالب جدید را به‌خوبی یاد بگیرد.

یادگیری زبان انگلیسی با توجه به تعدد کشورهای انگلیسی زبان

زبان رسمی ۵۹ کشور در دنیا انگلیسی است. برخی از مهم‌ترین این کشورها که زبان رسمی (official) آنها انگلیسی است عبارتند از: ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، استرالیا، نیوزلند، آنتیگوا و باربودا، باهاما، باربادوس، بلیز، بوتسوانا، بوروندی، کامرون (مشترک با فرانسوی)، کانادا، دومینیکا، استاتینی (سوازیلند)، فیجی، گایانا، غنا، هند، کنیا، کریباتی، لسوتو، لیبریا، مالزی، مالتا و ...

بیشترین مجموعه‌ها و استارتاپ‌های آموزش آنلاین زبان انگلیسی و اولین موسسات رسمی و تربیت مدرس آموزش زبان انگلیسی نیز در این کشورها شکل گرفته‌اند. همچنین در جهان، حدود ۳۸۰ میلیون نفر، زبان انگلیسی را به عنوان زبان مادری صحبت می‌کنند. حدود ۷۵۳ میلیون نیز، انگلیسی را به‌عنوان زبان دوم خود استفاده می‌کنند که از این آمار به اهمیت یادگیری زبان انگلیسی پی می‌بریم.

آزمون‌ها و مدارک بین المللی زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی با اهداف مختلفی صورت می‌گیرد. یکی از این اهداف، گذراندن آزمون‌های بین‌المللی و کسب مدارکی مثل PTE ،GRE ،IELTS ،TOEFL و Duolingo و ... است. از این مدارک در مهاجرت، اخذ اقامت در کشورها، ادامه تحصیل یا استاد آموزش زبان انگلیسی شدن استفاده می‌شود.

تاریخ اعتبار آزمون آیلتس، تافل و پی‌تی‌ای ۲سال است. مدرک جی‌آر‌ای نیز تا ۵ سال معتبر است. آزمون دولینگو نیز تازگی به این لیست اضافه شده است و در حدود ۲۰۰۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی دنیا معتبر است. قیمت پایین این آزمون و آنلاین بودن آن رغبت به گرفتن آن‌را افزایش داده است. آنلاین شدن آزمون‌ها، سبب میل بیشتر به آموزش آنلاین زبان انگلیسی نیز می‌شود.

آموزش آنلاین زبان انگلیسی؛ فرصتی کم‌نظیر

در دوران دورکاری و تعطیلی مراکز آموزشی، فرصت آموزش زبان انگلیسی می‌تواند هم به گذراندن راحت‌تر آن و هم به رشد فردی و افزایش درآمد افراد کمک کند. آموزش آنلاین زبان انگلیسی نیز این فرصت را جذاب‌تر و پرکشش‌تر کرده است و نباید آن را نادیده گرفت.