skip to Main Content

از چالش‌های یادگیری آنلاین زبان خبر دارید؟

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

در این مقاله می‌خواهیم درمورد چالش‌هایی که در یادگیری آنلاین زبان‌های مختلف وجود دارد صحبت کنیم. آموختن زبان به صورت آنلاین در کنار مزیت‌های فوق‌العاده‌ای که دارد شما را درگیر چند چالش نیز می‌کند. در مقاله “مزیت های آموزش آنلاین زبان” درمورد جادوی یادگیری آنلاین زبان صحبت کرده‌ایم. در این مقاله از دیگر شرایطی که برای زبان‌آموزان آنلاین وجود دارد می‌گوییم. اگر با مشکلات هر چیزی آشنا شوید؛ به سادگی قدرت غلبه بر آن را پیدا می‌کنید. یادگیری آنلاین زبان هم همینطور است و فقط کافی است که از مسائل آن آگاه شوید؛ مطمئنا با وجود مزیت‌های زیاد این روش آموزشی در راه رسیدن به هدفتان موفق می‌شوید.

چالش های کلیدی یادگیری آنلاین زبان

  • ‌هزینه

  • کامپیوتر

  • اعتبار پلتفرم آنلاین

  • موضوع دوره

  • ارتباط موثر با معلم زبان آنلاین

  • اعتماد به نفس

  • اختلاف نظر

حالا می‌خواهیم موارد ذکر شده را به تفصیل با هم بررسی کنیم:

۱- هزینه یادگیری آنلاین زبان:

زمانی که تصمیم می‌گیرید در یک دوره زبان آنلاین زبان شرکت کنید؛ با قیمت‌های متفاوتی مواجه می‌شوید. در نگاه اول ممکن است هزینه ای که باید پرداخت کنید در نظرتان گران بیاید اما با کمی نکته سنجی متوجه می‌شوید که چیزی که در ازای پولتان دریافت می‌کنید بسیار بیشتر از تصورتان است. زمانی که تصمیم به یادگیری آنلاین زبان می‌گیرید مانند این است که یک کلاس زبان خصوصی را بدون صرف هزینه رفت و آمد برگزار می‌کنید. حتی بهتر است بدانید که قیمت کلاس‌ها در اتیچر توسط خود معلمان تعیین می‌شود؛ و جالب این جاست که بدانید تمام معلمان از یک فیلتر قوی رد شده اند تا بتوانند شما را در یادگیری آنلاین زبان همراهی کنند. پیشنهاد می‌کنم برای درک بهتر این بخش نگاهی به لیست اساتید زبان اتیجر بیاندازید و قیمت‌ها را با افتخارات و تجربیات معلمان بررسی کنید.

٢-‌ کامپیوتر:

دوره‌ زبان آنلاین مبتنی بر ارتباط تصویری و کلاس‌های تحت اسکایپ است. اگر توانایی خرید کامپیوتر را ندارید، می‌توانید از کافی نت‌ها یا از کامپیوتر دوستانتان استفاده کنید. علاوه بر این شما برای یک مکالمه تصویری نیازی ندارید که حتما کامپیوتر داشته باشید!. این تصور غلطی است که اکثر افراد فکر می‌کنند بدون لپ تاپ و سیستم کامپیوتری نمی‌توانند دست به یادگیری آنلاین زبان بزنند. به جای آن می‌توانید از گوشی همراهتان استفاده کنید. شاید این کار برایتان آسان‌تر هم باشد. کم کم و به مرور زمان با صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌توانید سیستم کامپیوتری مورد نیازتان را تهیه کنید.

مسئله دوم مربوط به معلومات کامپیوتری شما است. اگر از تبلت یا گوشی همراهتان استفاده کنید که برای یادگیری چگونگی کار با آن مشکلی ندارید. چراکه این روزها همه مردم با گوشی‌های هوشمند آشنایی دارند و می‌توانند از آن استفاده کنند. برای کار با کامپیوتر هم به سادگی می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی و ویدیو‌های آموزشی استفاده کنید. مهمتر از همه دوستان شما هستند که در هر حال می‌توانند هوا شما را داشته باشند؛ آن‌ها را دست کم نگیرید!

یادگیری زبان در خانه

خواندن مطالب مرتبط زیر را به شما پیشنهاد می‌کنم:

“یادگیری آنلاین زبان انگلیسی با اسکایپ چه مزایایی دارد؟”

“روش‌های جدید یادگیری زبان خارجی”

٣-‌ اعتبار پلتفرم آنلاین:

در تمام فعالیت‌های الکترونیکی و اینترنتی فاکتور اعتبار بسیار مهم است. پلتفرم‌های زیادی وجود دارند که خدمات متفاوتی را برای یادگیری آنلاین زبان به شما ارائه می‌دهند؛ اما آیا همه پلتفرم‌های آنلاین قابل اعتمادند؟. قبل از شروع دوره و پرداخت پول درمورد قدمت و صحت حضور و فعالیت آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی مختلف تحقیق کنید. نماد اعتماد الکترونیکی هم به شما در این زمینه کمک میکند. توصیه می‌کنم درمورد سوابق اساتید و واقعی بودنشان، اطلاعاتی به دست بیاورید؛ تا با اطمینان بیشتری کلاس‌های خود را آغاز کنید. اگر قصد شروع یادگیری آنلاین زبان یا آموزش زبان در خانه را دارید؛ پیشنهاد من این است که حتما سری به اتیچر که یک پلتفرم فعال در این زمینه است بزنید.

۴-‌ موضوع دوره

برای شما هم پبش آمده که هر چه قدر در آموزشگاه‌ها و پلتفرم‌ها به دنبال دوره زبانی مد نظرتان می‌گردید؛ آن را پیدا نمی‌کنید؟. خوشحالم که برای شما راه حلی پیدا شده: یادگیری آنلاین زبان!. خوشبختانه در دوره‌های آنلاین زبان، شما امکان این را دارید که هر دوره ای را بگذرانید. مثلا بعضی از افراد نیاز دارند که درمورد آمادگی برای مصاحبه به زبان انگلیسی آموزش ببینند و برخی دیگر می‌خواهند موفقیت در اسپیکینگ آزمون تافل نصیبشان شود. همه این افراد می‌توانند در اتیچر استادی را که در این زمینه تخصص دارد پیدا کنند و به طور خصوصی  تمام نکات لازم را بیاموزند.

زمانی که می‌خواهید برای اولین بار با استاد زبان آنلاینتان صحبت کنید؛ درمورد هدف‌هایتان به او بگویید.  معلم زبان‌ها به شما کمک می‌کنند و می‌گویند که برای رسیدن به اهدافتان باید از چه منابعی استفاده کنید. اگر می‌خواهید بدانید باید دقیقا از معلم زبان خود چه بپرسید مقاله‌های گذشته ما به شما کمک می‌کند. موقعیت خود را به طور کامل بررسی کنید و مطمئن شوید که می‌خواهید به چه جایگاهی در زبان خارجی برسید. از طرفی نیازی به آموزشگاه نیست و آموزش زبان در خانه اتفاق می‌افتد.

چالش های یادگیری زبان۵ارتباط موثر با معلم زبان آنلاین:

همانطور که می‌دانید صمیمیت در کلاس زبان، روشی جدید برای بهبود یادگیری است. همین مسئله باعث چالش دیگری درمورد یادگیری آنلاین زبان می‌شود؛ و آن ارتباط گیری با معلم زبان است. شما در آموزش آنلاین زبان نمی‌توانید معلمتان را رو در رو ببینید و ممکن است در این باره احساس خوبی نداشته باشید. مطمئن باشید که این احساس گذراست. شما در پلتفرم های آنلاین قابلیت این را دارید که با معلم خود چت کرده و از راه‌های متفاوت با او ارتباط بگیرید. شما می‌توانید از طریق ایمیل فایل‌های مورد نیازتان را از معلمتان دریافت کنید. معلمان در پروسه آموزش زبان آنلاین، همواره نظاره‌گر پیشرفت و فعالیت‌های شما هستند.

۶-‌ اعتماد به نفس:

تا به حال برای همه ما اتفاق افتاده است که در میان جمع از صحبت کردن بترسیم. بیشتر کسانی که تا به حال در کلاس زبانی شرکت نکرده اند یا اسپیکینگ زبانشان قوی نیست این وضعیت را تجربه می‌کنند. برای همین است که روشی یادگیری آنلاین زبان برای چنین افرادی به شدت توصیه می‌شود. آن‌ها با آرامش بیشتری سر کلاس می‌روند و به مرور زمان با تقویت زبان خود، برای پذیرش گروه‌ها آماده می‌شوند. جالب است بدانید ترس از اشتباه کردن، عامل اصلی فراری بودن بزرگسالان از یادگیری زبان خارجی است.

اما مسئله اصلی که چالشی برای یادگیری آنلاین زبان خارجی هم هست؛ اعتماد به نفس است. ممکن است هر کسی در جلسات اولی که این روش آموزشی را امتحان می‌کند دچار کمبود اعتماد به نفس بشود. در ادامه تجربه یک زبان آموز آنلاین را می‌خوانیم که در یکی از دوره‌های گروهی آنلاین شرکت کرده است:

” اولین باری که در بحث شرکت کردم قلبم خیلی تند میزد. چون یک روز دیرتر به گروه پیوسته بودم؛ نمی‌توانستم با سایر دانشجویان ارتباط برقرار کنم. آن‌ها با سابقه تر از من بودند و من را نادیده می‌گرفتند. ۵ تا ۶ ساعت را در مقابل کامپیوتر به جستجوی اطلاعات اختصاص دادم تا اینکه چند روز بعد رشته کار را به دست گرفتم و بالاترین نمره کلاس را کسب کردم؛ باور می‌کنید؟!‌ توصیه من به شما این است که خونسرد باشید و نگذارید شرایط جدید جلوی پیشرفت‌تان را بگیرد.”

 یک درس بزرگ

این داستان درس بزرگی چه در زندگی و چه در تحصیل است. وقتی کاری را برای بار اول انجام می‌دهید، بسیار سخت به نظرتان می‌آید؛ اما اگر دلسرد نشده و با پشتکار ادامه دهید برایتان تبدیل به عادت شده و بدون فکر انجامش می دهید. کودکی را در نظر بگیرید که برای اولین بار سعی می کند قدم بردارد. در آغاز بارها و بارها به زمین می‌افتد اما به زودی دویدن را خواهد آموخت. مطمئنم اگر شما هم با پشتکار، اصرار به انجام کاری داشته باشید، به زودی در آن به مرحله دویدن خواهید رسید.

٨- اختلاف نظر

اختلاف نظر میان شما و معلم زبان آنلاینتان برای انتخاب روش آموزشی امری طبیعی است. به علت ویژگی تخصصی بودن دوره‌ها در یادگیری آنلاین زبان، این مشکل به راحتی حل می‌شود. همانطور که گفتم شما باید با اهداف مشخصی وارد کلاس شوید. زمانی که اهداف خودتان را بدانید به سادگی معلم شما برایتان منابعی را انتخاب می‌کند و روش مورد نظرش برای رسیدن به هدف شما را می‌گوید. اگر مخالفتی با او و روشش داشتید لازم نیست تا آخر ترم شرایط را تحمل کنید. در قدم اول سعی کنید معلمتان را قانع کنید و با او درمورد دلیلتان حرف بزنید. و در صورتی که شما یا استاد زبان آنلاینتان رضایت کافی را به دست نیاوردید‌؛ می‌توانید از جلسه بعد با استاد دیگری کلاس داشته باشید!.

می‌تونید کلاس زبان آنلاین خود را از اینجا رزرو کنید 

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که به این نوشته نظر میدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
×Close search
Search