skip to Main Content

مهمترین نکاتی که باید در نوشتن ایمیل انگلیسی رعایت کنید

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

در روزگاری که تکنولوژی وارد تمام بخش‌های زندگی ما شده است، تعداد زیادی از افراد وقت خودشان را صرف بررسی و نوشتن ایمیل انگلیسی برای مخاطبانشان می‌کنند. متخصصان باور دارند که نمی‌توان با استفاده از نامه‌های الکترونیکی به تاثیر مشابه‌ای همچون ارتباطات رودررو دست پیدا کرد. اگرچه این باور تا حدودی درست است. اما، نمی‌توان دسترسی گسترده و کاربری فوق‌العاده ایمیل‌ را انکار کرد. قبل از اینکه برای مصاحبه‌های شغلی و یا مبادلات تجاری شرکتتان آماده شوید، لازم است که با نوشتن ایمیل انگلیسی مقدمات این کار را انجام دهید.

اکثر افراد در محیط‌های علمی و کاری نیاز دارند که نوشتن ایمیل انگلیسی را بیاموزند و بخش اعظمی از زمان خودشان را صرف این کار کنند. می‌خواهید در یک مصاحبه انگلیسی موفق شوید؟ در قدم اول باید یک ایمیل تاثیرگذار به شرکت یا دانشگاه مربوط بفرستید. اگر قصد دارید از این طریق تبلیغی انجام دهید، باید روش‌های نوشتن ایمیل انگلیسی را بدانید و با رعایت اصول این کار به هدفتان برسید. این موارد به شما نشان می‌دهند که چه قدر این مسئله در ارتباط الکترونیک شما تاثیر می‌گذارد . این مقاله را کامل بخوانید تا از باید و نباید‌های نوشتن ایمیل انگلیسی آگاه شوید.

نوشتن ایمیل انگلیسی

اشتباهات رایج در نوشتن ایمیل انگلیسی

می‌خواهید یک ایمیل مهم شغلی بفرستید؟ این کار به دقت بالایی نیاز دارد. اولین نکته ای که باید در نوشتن ایمیل انگلیسی رعایت کنید استفاده از کلمات تاثیر گذار با شیوه نوشتار درست است. اگر می‌خواهید خوب بنویسید باید دایره لغات خودتان را گسترش بدهید. به یاد داشته باشید که استفاده از لغات تاثیرگذار در جایگاه مناسب، نشان‌دهنده تبحر شما در زبان انگلیسی است.

توجه کنید که در متن ایمیلتان به هیچ عنوان از شکلک‌ و اسمایلی‌ها استفاده نکنید این کار نشان بی احترامی شما به مخاطبتان تلقی می‌شود. حتی خلاصه‌نویسی و استفاده از اصطلاحات عامیانه زبان انگلیسی در یک ایمیل رسمی کار اشتباهی است.

«سعی کنید ایمیل شما نشان دهنده احترامی که نسبت به مخاطبتان دارید باشد.»

لازم است در چنین ایمیل‌هایی تا حدودی رسمی صحبت کرد. قوانین متفاوتی برای نوشتن ایمیل انگلیسی وجود دارد، با این حال یک توصیه در تمام آن‌ها مشترک است.

متن ایمیلتان را چند بار بخوانید

باید متن ایمیلتان را چند بار بخوانید! ایمیل‌ها باید فاقد هرگونه اشتباه املایی و نگارشی باشند. حواستان باشد که واژگان شما باید با وجود سادگی، تاثیرگذار باشند. از اصطلاحات و جملات سنگین و سخت که فهم متن شما را سخت می‌کنند بپرهیزید.

در ایمیل های تجاری هم باید به فرهنگ نوشتاری مخاطب پیام توجه ویژه‌ای داشت. به عنوان مثال نکته مرسوم در نامه‌های انگلیسی شروع آن‌ها با جملاتی شبیه با “I hope you are well” و یا “?How are you doing” می‌باشد. اما اگر گیرنده ایمیل شما آلمانی است ممکن است مسئله احوال‌پرسی برایش متفاوت باشد. آن‌ها در نامه های خود کمتر به این بخش توجه می‌کنند و ترجیح می‌دهند که سریع‌تر به سراغ اصل موضوع بروند. خودتان را نگران نکنید اساتید اتیچر کنار شما هستند و برای نوشتن ایمیل انگلیسی شما را راهنمایی می‌کنند.

باید و نباید‌های نوشتن ایمیل انگلیسیممکن است هدف بزرگتری برای نوشتن ایمیل انگلیسی داشته باشید و بخواهید رایتینگ زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. مقاله‌های پیشنهادی زیر شما را در این راه کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید:

“تاثیر شگفت‌انگیز یادگیری زبان با نوشتن”

“۲ اصل مهم در نوشتن مقاله کوتاه انگلیسی”

 

ایمیل را درست شروع کنید

یکی از روش‌های صحیح و درست نوشتن ایمیل، در نظر گرفتن رفتار فردی است که قصد نوشتن نامه به او را دارید. ساختار نوشتن ایمیل انگلیسی، از فردی به فرد دیگر و همچنین از شغلی به شغلی دیگر متفاوت است. به عنوان مثال، بعید است که در نوشتن ایمیل به مادر خود از عباراتی مانند “Dear Mrs. So-And-So” استفاده کنید. علاوه بر این، در متن ایمیل خود به یک شرکت بزرگ، از اسم کوچک افراد آن سوی خط  استفاده نمی‌کنید. هرچند در این زمینه استثنائاتی وجود دارد که از آن میان می‌توان به وبلاگ‌ها و شرکت‌های اینترنتی اشاره کرد. وبلاگ‌نویسان در ارتباطات خود به ندرت همدیگر را با نام خانوادگی صدا می‌کنند. همچنین، در استارت‌آپ‌ها، افراد تمایل دارند تا به صورت غیر رسمی‌تری با هم ارتباط برقرار نمایند.

مطمئنا، دسته بندی کردن شیوه های مختلف ایجاد ارتباط با افراد ساده نیست. با این حال، می توان از قاعده خاصی در این زمینه استفاده کرد. توصیه ما این است که اگر برای اولین بار در حال شروع ارتباط با گروه یا شرکتی هستید، بهتر است ایمیل شما رسمی‌ باشد. قبل از نوشتن ایمیل انگلیسی درمورد آن شرکت یا فرد مطالعه کنید و و حتما قسمتی از اول ایمیل خود را به احوال‌پرسی اختصاص دهید.

مراحل نگارش ایمیل رسمی که باید در آن استفاده کنید را نمی‌دانید؟ در کنار مطالعه این مقاله، مقاله‌ای درمورد مراحل نوشتن ایمیل انگلیسی رسمی و اصطلاحاتی که باید در آن استفاده کنید، بخوانید.

ایمیل‌های متعدد نفرستید

اگر لازم است تنها یک نفر از ایمیل شما و محتویات آن خبردار شود، چرا به مخاطبان بیشتری آن ایمیل را ارسال می‌کنید؟ مخاطبان اصلی پیامتان را بشناسید و تنها به آن افراد ایمیل بفرستید. مخاطبان شما، نامربوط یا مربوط بودن خودشان به مسئله را می‌فهمند. بنابران، با گرفتن وقت و ارسال‌های ایمیل‌های نامرتبط آن‌ها را ناراحت نکنید! این مسئله در نوشتن ایمیل انگلیسی و رسمی به شدت اهمیت دارد که با ایمیل‌های اضافی دیگران را آزار ندهید.

تمام پیامتان را در یک ایمیل بنویسید و پشت سر هم به کسی پیام نفرستید. به علت اینکه ایمیل‌های زیادی در طول روز برای افراد مختلف می‌رسد و ارسال چندین ایمیل پشت سر هم می‌تواند مشکلاتی را برای آن‌ها به وجود بیاورد. علاوه بر این، چنین کاری موقعیت‌های خوب را از شما می‌گیرد. از ارسال ایمیل‌های مختلف به صورت همزمان جلوگیری کنید تا بتوانید شخصیت بهتری از خودتان را در ذهن مخاطبتان ایجاد کنید.

اتیچر توصیه می‌کند برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، ایمیل‌های خود را قبل از فرستادن مجددا بازنگری کنید. اشتباهات گرامری و املایی را نیز چک کنید. علاوه بر این، باید جملات موجود، از لحاظ خوانایی و کلمات مناسب بررسی شوند. و برای اینکه مخاطبتان راحت‌تر پیام شما را بفهمد؛ قسمت‌های مهم را هایلایت کنید.

نکته پایانی

اکثر اشتباهات در نوشتن ایمیل انگلیسی به خاطر عدم دقت نویسندگان ایجاد می‌شوند. بعضی وقت‌ها نویسنده ایمیل فراموش می‌کند که فایل‌های مورد نیاز را در کنار متن ایمیل پیوست کند. قبل از ارسال ایمیل‌هایتان به چنین مواردی دقت کنید تا  وقت خودتان و دیگران هدر نرود. همیشه جانب ادب را در مکاتبات علمی و شغلی رعایت کنید و در عین حال سعی کنید گفتگوهایتان با سایر افراد دوستانه به نظر بیاید. هایلایت کردن قسمت‌های مهم را فراموش نکنید. اگر ایمیل شما نشان‌دهنده زمان گذاشتن شما باشد، در نظر مخاطبتان محترم می‌شوید.

می‌تونید کلاس زبان آنلاین خودتون رو از اینجا رزرو کنید

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که به این نوشته نظر میدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
×Close search
Search