skip to Main Content

رابطه یادگیری زبان خارجی با ورزش!

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

آیا تا به حال برای شما هم اتفاق افتاده که درسی را فقط در شب امتحان بخوانید؟ معمولا این روش جوابگو نیست و مطالب به سرعت از ذهن شما می‌رود علاوه بر این سطح استرس شب امتحان بالاست و فشار زیادی به شما وارد می‌شود. خوشبختانه شما با انجام یک نوع فعالیت خاص چیزی متضاد با شب امتحان را تجربه می‌کنید. ورزش کردن هورمون استرس را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود اندروفین که هورمونی برای تسکین درد است در بدنتان ترشح شود. در نتیجه شما آرام تر شده و در راه یادگیری زبان خارجی و یا هر موضوع دیگری، شادتر عمل می‌کنید.

اگر شما مغز آرام و شادی داشته باشید، قادر به مدیریت حجم بیشتری از اطلاعات ورودی می‌شوید. به همین دلیل است که عموما یادگیری زبان در هنگام عصر بازده کمتری نسبت به ساعات اولیه روز دارد. البته که این مسئله به ساعت بدنی شما هم اهمیت دارد. جای خوشحالی دارد که در پلتفرم‌های آنلاین آموزش زبان همانند اتیچر این مشکل شناسایی شده است؛ و برای آن راه حل وجود دارد. شما برای رفع این مشکل می‌توانید بر اساس ساعات خالی  و با توجه به ساعت بدنیتان استاد زبان خود را انتخاب کنید و زبان بیاموزید. با این روش از پروسه یادگیری زبان خارجی خودتان بیشترین استفاده را می‌برید.

در ابتدای شب ممکن است مغز شما به خاطر خستگی روز توانایی اش را برای دریافت معلومات جدید از دست دهد. درحالی که در ساعات اولیه روز، خواب خستگی را از شما گرفته است. انجام تمرینات جسمانی مانند دویدن یا شنا اثربخشی مغز را بیشتر میکنند. با ورزش کردن گیرایی مغز در طول شبانه‌روز افزیش می‌یابد. همچنین از تاثیر مدیتیشن در یادگیری زبان خارجی غافل نشوید. چراکه چنین فعالیت‌هایی به طور موثر ذهن شما را آماده پذیرش اطلاعات می‌کنند.

از تاثیرات مدیتیشن بر یادگیری زبان انگلیسی بیشتر بدانید

با ورزش به طور مداوم یاد بگیرید

یادگیری مداوم و طولانی مدت، کلید یادگیری هر چیزی است. ممکن است برخی از افراد در زمینه یادگیری زبان انگلیسی و یا ورزش استعداد طبیعی داشته باشند؛ اما این موضوع نباید شما را دلسرد کند چراکه هیچکس بدون تمرین به حداکثر توانایی خود نمی‌رسد. هر فردی نیاز به تلاش طولانی و هدفمند دارند. وقتی شما هر روز شنا تمرین می‌کنید، قطعا فوتبالیست خوبی نمی‌شوید. سعی کنید تمرکزتان را روی یک شیوه یا رشته ورزشی بگذارید و در کنار آن به صورت هدفمند در کلاس زبان آنلاین شرکت کنید.

بروسلی  می گوید: “‌ من از مردی که ۱۰ هزار فن را یک بار تمرین کرده نمیترسم، ‌ بلکه از مردی می‌ترسم که یک فن را ١٠ هزار بار تمرین کرده باشد.”

در یادگیری زبان خارجی مقاوم‌تر باشید

هر کدام ما که ورزش را تجربه کرده باشیم می‌فهمیم استقامت چه معنی دارد. در هر ورزشی مرحله ای وجود دارد که حس “کم آوردن” تمام ذهن را فرا‌می‌گیرد. این لحظه زمانی است که تمام سلول های بدن می‌گویند: دست بردار!. اکثر ما لذت غلبه بر “کم آوردن” را تجربه کرده اید.  آن زمان که با پشتکار به بدن “نه” می‌‎گوییم و مسیرمان را ادامه می‌دهیم لحظه مهمی است.

این فرایند، تقریبا مشابه رسیدن به موفقیت در فرایند یادگیری زبان خارجی است. عموما در پروسه یادگیری زبان خارجی، زمانی که به سطح متوسط می‌رسید نیرویی در وجودتان به شما می‌گوید که کافی است. در این زمان است که باید قدرتمند عمل کنید و از ادامه مسیر رسیدن به هدفتان دست نکشید. این مرحله همانند زمانی است که یک دونده در میان راه حس می‌کند که دیگر نمی‌تواند ادامه دهد؛ اما با تمام وجود عزمش را جزم می‌کند که به خط پایان برسد.

نظم و مقرراتی که در هر ورزشی وجود دارد نظم درونی ذهن شما را تقویت می‌کند. به مرور زمان، در انجام اکثر کارهای روزمره زندگیتان منظم تر می‌شوید؛ و این مسئله روی برنامه ای که برای یادگیری زبان خارجی دارید تاثیر می‌گذارد.

نتیجه گیری:

مانند سایر مهارت‌ها، بعضی از افراد سریع‌تر در یادگیری زبان خارجی یا ورزش پیشرفت می‌کنند؛ اما این استعداد طبیعی فقط تا اندازه‌ای به آن‌ها کمک می‌کند. موفقیت در ورزش یا یادگیری زبان خارجی نیازمند خصوصیات مشابه است.این دو مکمل یکدیگر بوده و هر دو به نظم و تمرین هدفمند نیاز دارند. به همین دلیل است که انجام تمرینات ورزشی باعث بهبود روند شما در یادگیری زبان می‌شود.

یادگیری زبان خارجی را از اینجا آغاز کنید

به این مقاله امتیاز بدهید

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که به این نوشته نظر میدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
×Close search
Search