skip to Main Content

شهریه آموزش مجازی دانشگاه های خارج چگونه است؟

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

شهریه آموزش مجازی دانشگاه‌ های خارج چگونه است؟

شهریه آموزش مجازی در دانشگاه های مختلف و برای رشته های مختلف متفاوت است. همچنین به طول دوره آموزش مجازی نیز بستگی دارد. مزیت آموزش مجازی نسبت به دوره های حضوری این است که شهریه کمتری باید پرداخت شود. البته ممکن است چنین شرایطی در دانشگاه های خیلی معتبر فراهم نباشد.
واضح است که شهریه بسیار زیاد کیفیت مطلوب آموزش را تضمین نمی کنند. بنابراین قبل از ثبت نام در یک دوره خاص، با بررسی نشریات،‌‌ رتبه بندی ها، گزارشات فارغ التحصیلان و میزان اشتغال آنها،‌ اطلاعات کافی را جمع آوری کنید.

تفاوت های چشمگیر در شهریه های آموزش مجازی:

درست مانند شیوه آموزش سنتی،‌ هزینه آموزش مجازی دانشگاه های خارج نیز می تواند از چند صد یورو تا صدها هزار یورو متغیر باشد. بنابراین رسیدن به تعادل بین هزینه و کیفیت آموزشی برای برآورده کردن انتظارات و نیازهای شما، نیاز به تحقیق بیشتر و دقیق تری دارد.
هزینه دوره کامل ۲ یا ۳ ساله می تواند از حدود ۱۰۰۰ یورو تا بیش از ۱۰٠٠٠ یورو متفاوت باشد. علاوه بر این مقاله که به تفصیل مزایا و معایب آموزش مجازی را بیان کردیم، موارد زیر نیز قبل از انتخاب دوره آموزشی حائز اهمیت میباشد:

۱- اعتبار و شهرت دانشگاه:

همانطور که در بالا اشاره کردیم،‌ ممکن است گاهی آموزش مجازی دانشگاه های خارج معتبر شهریه کمتری برای دوره های مجازی بگیرند، اما همیشه اینطور نیست.‌ علاوه بر این ممکن است این شهریه تفاوت زیادی نداشته باشد.

 

 

٢- کشوری که دانشگاه شما در آن قرار گرفته:

به دلیل برتری شرایط آکادمیک در دانشگاه های آمریکایی و بریتانیایی،‌ این دانشگاه ها بیشتر از سوی دانشجویان بین المللی انتخاب می‌شوند. بنابراین جدا از دوره ای که می خواهید در آن ثبت نام کنید،‌ دانشگاه های ایالت متحده و بریتانیا در مقایسه با سایر دانشگاه ها مثل هلند،‌ شهریه بیشتری دریافت می کنند.

٣- رشته تحصیلی:

مانند شیوه آموزش سنتی، در آموزش مجازی نیز بعضی از رشته های دانشگاه های خارج، بیشتر مورد توجه دانشجویان بوده یا پس از فارغ التحصیلی فرصت های شغلی بهتر و درآمد بهتری دارند. به عنوان مثال شهریه ثبت نام در رشته هایی مثل مهندسی،‌ فناوری اطلاعات یا بازاریابی بیشتر از رشته هایی مثل جامعه شناسی، نویسندگی و باستان شناسی است.

۴-‌ طول مدت دوره آموزشی:

هزینه کلی دوره آموزش مجازی بستگی زیادی به مدت زمان دوره دارد. طبیعتا دوره های آموزشی مجازی یک یا دو ساله هزینه بیشتری نسبت به دوره های کوتاه مدت چند ماهه دارند.

 

 

چگونه آموزش از مجازی در بسیاری از هزینه‌های شما صرفه جویی می‌کند؟

‌ آنچه که می توان با اطمینان بیان کرد این است که آموزش مجازی از هزینه های دانشجویی مربوط به مسکن، حمل و نقل و حتی پول توی جیبی را به شدت می کاهد. وضعیتی را تصور کنید که برای تحصیل به خارج از کشور رفته اید. باید برای اجاره خانه، رفت و آمد، خرید غذا و بسیاری موارد دیگر هزینه کنید. همچنین اگر شهر گرانی را انتخاب کرده باشید ممکن است هزینه های کلی شما دو برابر شود.
با انتخاب آموزش مجازی می توانید طبق هزینه‌های فعلی به زندگی ادامه دهید؛‌ و تنها چیزی که باید بابت آن هزینه کنید شهریه دانشگاه و احتمالاً کتاب و جزوات است.

یادگیری و کسب درآمد همزمان:

آموزش مجازی راه حل مناسبی است برای افرادی است که شغل دارند اما شاید نیاز به آموزش بیش تر دارند. می توانید درس بخوانید و همچنان شاغل بوده و سطح درآمد فعلی خود را حفظ کنید.
ایده آل ترین حالت این است که دوره ای را برای تحصیل انتخاب کنید که با وظایف شغلی تان کاملا در ارتباط باشد. به این ترتیب آموزش و یادگیری شما بسیار ساده تر بوده و مطالب درسی را به آموخته های شغلی تان ارتباط داده و راحت‌تر فرا می گیرید.

 

انتخاب دوره آموزشی ای که هیچ ارتباطی با شغل فعلی تان ندارد نیز خوب است. تنها نکته مهم علاقه شماست،آموزش مجازی برای تحصیلات تکمیلی سرمایه گذاری خوبی در آینده خواهد بود.

 

اگر موضوع شهریه دوره های آموزش از راه دور موضوعی پیچیده و بحث برانگیز است، ویژگی های خاصی در مورد آموزش از راه دور وجود دارد که کاملا صریح هستند:

امروزه دانشجویانی می توانند در دوره های آموزش مجازی ثبت نام کنند که حداقل مهارتی در کار با کامپیوتر و اینترنت داشته باشند.
با توجه به اینکه به طور کلی هزینه های آموزش مجازی در مقایسه با تحصیل در پردیس های دانشگاهی بسیار کمتر است، و با توجه به ارزش و کیفیت آموزش،‌ این دوره ها قطعا سرمایه گذاری خوبی خواهند بود. گرفتن مدرک مجازی بهتر از این است که هیچ مدرک تحصیلی ای نداشته باشید؛ زیرا شانس شما را برای اشتغال بهتر افزایش داده و در سطح شخصیت فردی نیز پیشرفت خواهید کرد.‌

 

دوره های آموزش مجازی اُتیچر فرصت مناسبی است برای یادگیری زبان، هر زبان آموزی با توجه به زمان بندی متفاوت امور روزانه اش می تواند کلاس هایش را در هر ساعاتی از  شبانه روز که هماهنگی کامل با برنامه هایش دارد رزرو کند و با اساتید خارجی زبان یاد بیاموزد.

 

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که به این نوشته نظر میدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
×Close search
Search