skip to Main Content

برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان چه باید کرد؟

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان
زمان مطالعه: ۶ دقیقه

حتما بارها از خود پرسیده‌اید برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان ممکن، باید چه کار کنم یا اصلا کوتاهترین زمانی که می‌توان در آن زبان انگلیسی را یاد گرفت چه قدر است؟ زمانی که وارد فرآیند آموزش زبان می‌شویم این پرسش‌ها بیشتر ذهنمان را درگیر خود می‌کند، اما پیش از پاسخ به این سوالات باید به یک سری پرسش‌ها و ابهامات دیگر پاسخ دهید.

مثلا اینکه منظورتان از یادگیری زبان انگلیسی چیست؛ سطح موردنظرتان در حد فردی است که از پس نیازهای روزمره خود در یک کشور انگلیسی زبان بربیاید یا فردی که بتواند در کلاس‌های تخصصی دانشگاه شرکت کند و مفاهیم مهم را به طور کامل درک کند؟ یا اینکه آیا با پیچیدگی‌های ذهن و فعالیت‌های زبانی مغز آشنا هستید یا خیر؛ تا نتوانید به این پرسش‌ها پاسخ دهید، پیدا کردن جواب قطعی برای پرسش اول یعنی کوتاهترین زمان برای یادگیری زبان انگلیسی، ممکن نیست.

نیازها و توانایی‌هایتان را بشناسید

برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان، ابتدا باید از سطح زبان خود آگاهی کامل داشته باشید. اصلا به آنچه تا چند سال پیش از زبان انگلیسی می‌دانستید اتکا نکنید؛ زبان بسیار فرار است و ممکن است چیز زیادی در ذهنتان باقی نمانده باشد. بنابراین برای اینکه بدانید چه قدر زبان انگلیسی می‌دانید، باید بار دیگر خود را بیازمایید. حداقل اینکه سعی کنید جملات و مکالمات روزانه‌تان با افراد را در ذهن خود به زبان انگلیسی بیاورید. اگر هنگام ساختن جملات واژه کم آوردید یا یادتان نیامد که از چه ساختاری باید برای بیان جملات استفاده کنید، خیالتان راحت باشد؛ خیالتان راحت باشد که حسابی همه چیز را فراموش کرده‌اید! اما نگران نباشید، زبان همانقدر که فرار است، برگشت‌پذیر هم هست.

علاوه بر این، می‌توانید از آزمون‌های زبان انگلیسی موجود در فضای اینترنت هم استفاده کنید و به پرسش‌های آنها پاسخ دهید. بعد از حساب کردن نمره، بررسی کنید که در کدام بخش‌ها و در کدام مهارت‌ها ضعف بیشتری دارید. همین کار، یعنی شناختن و رسیدگی به نقاط ضعف، به شما کمک می‌کند تا در زمان صرفه‌جویی کنید و مسیر زبان‌آموزیتان کوتاهتر شود.

گام دیگر در یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان، پس از شناخت نقاط ضعف و قوت خود، دریافتن میزان نیازتان به این زبان است. مثلا برای مهاجرت و زندگی روزمره سطح مشخصی از زبان انگلیسی مورد نیاز است که طبیعتا با سطح فردی که می‌خواهد در دانشگاه تحصیل کند یا شغل مهمی داشته باشد، تفاوت دارد. بدون تردید، برای کسی که نیاز به سطوح بالای زبان ندارد، زمان کوتاهتری برای یادگیری زبان انگلیسی کفایت می‌کند.

راه‌حل‌هایی برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان

توانایی‌های افراد مختلف در یادگیری زبان متفاوت است، سطوح موردنظر افراد برای زبان نیز با هم فرق دارد، ضمن اینکه نیاز هر یک از آنها نیز با هم یکسان نیست؛ بنابراین نباید انتظار داشته باشید که بتوان عددی مشخص را برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان بیان کرد. اما به طور نسبی می‌توان گفت بسیار بعید است که فردی کاملا مبتدی در زمانی کمتر از شش ماه بتواند زبان انگلیسی را آنقدر یاد بگیرد که از پس نیازهای روزمره زبانی بربیاید. البته این عدد هم قطعیت ندارد.

اما شمایی که به دنبال یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان هستید! برایتان یک سری راه‌حل داریم که یادگیری زبان را برایتان سریع‌تر می‌کند. با عمل به این موارد نه چندان سخت، سرعت یادگیریتان تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند.

  1. نتفلیکس را تماشا کنید

سایت انگلیش استودیو پیشنهاد می‌کند، تا می‌توانید فیلم‌ها و برنامه‌های نتفلیکس را تماشا کنید؛ هم سرگرم شوید و هم زبان یاد بگیرید تا فرآیند یادگیری نه تنها آزارتان ندهد بلکه لذت‌بخش هم باشد. اما خب ممکن است دسترسی به نتفلیکس در کشور ما برای همه امکان‌پذیر نباشد. بنابراین خودتان را محدود نکنید، سعی کنید فیلم و سریال‌های انگلیسی و امریکایی را پیدا کنید و آنها را به زبان اصلی تماشا کنید؛ هم فال است و هم تماشا!

  1. بنویسد، هر جا هستید بنویسید

نوشتن یکی از مهم‌ترین مهارت‌های زبانی است؛ اگر به دنبال یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان هستید، حتما باید این مهارت را حسابی تقویت کنید. بنابراین در هر شرایط و موقعیتی که هستید، سعی کنید بنویسید. همیشه یک دفترچه کوچک با خود به همراه داشته باشید و به محض اینکه وقتی خالی پیدا کردید، شروع به نوشتن کنید. نگران نباشید که شاید گرامر یا دیکته‌تان درست نباشد؛ شما شروع کنید، آنها هم به مرور و با ممارست درست خواهند شد. اگر استاد یا دوست زبان‌آموخته‌ای در کنار خود دارید، هرزگاهی از او بخواهید نوشته‌هایتان را بررسی کند و ایرادهایتان را بگوید.

  1. کتاب‌های کودکان را بخوانید

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان با کتاب داستان

خواندن داستان‌های انگلیسی ساده به شما کمک می‌کند که مهارت خواندن یا همان Reading خود را تقویت کنید. ضمنا دایره واژگانتان هم به مرور وسیع‌تر خواهد شد. کم‌کم سعی کنید داستان‌های جدی‌تر و سخت‌تری بخوانید تا پیشرفت کنید. اگر در این مسیر مصمم باشید، دور نیست روزی که سخت‌ترین داستان‌ها و رمان‌های زبان انگلیسی را می‌خوانید.

  1. روبه‌روی آینه بنشینید و حرف بزنید

اگر کسی را ندارید که با او انگلیسی حرف بزنید نگران نباشید، کافی است مقابل یک آیینه بنشینید و با خودتان حرف بزنید. شاید در ابتدا کمی سخت باشد اما کم‌کم برایتان عادی می‌شود. با این کار Speaking خود را تقویت کرده‌اید و سرعت یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان را برای خود افزایش داده‌اید.

  1. چیزهایی که دوست دارید یاد بگیرید

یادگیری زبان را برای خودتان از خشکی و یکنواختی دربیاورید. حتما یک یا چند موضوع وجود دارد که به آن علاقه داشته باشید، در اینترنت همان موضوعات را به زبان انگلیسی جستجو کنید و درباره آن بخوانید، فیلم ببینید، پادکست گوش دهید و… . مثلا اگر علاقمند به فوتبال هستید، موضوعاتی مربوط به فوتبال را به زبان انگلیسی جستجو کنید. آشنا بودن شما و علاقه‌تان به فوتبال، به درک هر چه بیشتر محتواهای زبان انگلیسی درباره آن کمک می‌کند.

  1. زمان مشخص کنید

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان در محل کار

طبیعی است که برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان، باید وقت بگذارید. اما از آنجایی که نظم به ذهن شما در یادگیری کمک می‌کند بهتر است زمان مشخصی را در هر روز برای یادگیری و تمرین اختصاص دهید. مثلا برنامه‌ریزی کنید که هر روز بین ساعات ۴ تا ۷ عصر یک ساعت و نیم را به مطالعه زبان اختصاص دهید.

  1. در کلاس زبان شرکت کنید

شکی نیست که شرکت در کلاس، اقدام موثری در یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان خواهد بود. البته به این شرط که تا بیشترین حد ممکن از کلاس استفاده کنید، تمرین‌هایتان را کامل انجام دهید و از استادتان منابع بیشتر و متنوع‌تری برای مطالعه بخواهید.    ‌

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان در منزل

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان

خیلی از ما علاوه بر اینکه دلمان می‌خواهد زبان انگلیسی را زود یاد بگیریم، ترجیح می‌دهیم زحمت کلاس رفتن و خارج شدن از خانه را هم به خود ندهیم! اگر از این دسته هستید، آسوده خاطر باشید که اکسیر موردنظرتان پیش ماست. برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان در منزل، ما کنار شماییم. اتیچر با برخورداری از کادر اساتید حرفه‌ای و کارآزموده، این امکان را دارد که کلاس را به خانه شما بیاورد. اما شاید بپرسید چه طور؛ شما می‌توانید از بین تمام اساتید، استادی را پیدا کنید که یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان را برایتان محقق سازد. در کلاس‌های آنلاین او شرکت کنید و در مسیر یادگیری قدم بردارید.

در اتیچر علاوه بر اینکه می‌توانید پروفایل اساتید را مطالعه کنید و از توانایی‌های آنها آگاه شوید یا به نظرات کاربران درباره آنها مراجعه کنید، یک راه‌حل دیگر هم دارید. شما در اتیچر می‌توانید پنج جلسه رایگان را با پنج استاد مختلف بگذرانید، سپس از بین آنها استادی را که به نظرتان از توانایی‌هایی بالاتری برخوردار است انتخاب و زبان‌آموزی را شروع کنید. به این ترتیب یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان در منزل به هیچ وجه دور از دسترس نخواهد بود. کافی است همین حالا اراده کنید و دست به کار شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که به این نوشته نظر میدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
×Close search
Search