skip to Main Content

چرا باید یک زبان جدید را یاد بگیریم؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

تمام مزایایی که یادگیری زبان جدید برایتان خواهد داشت:

مزایای یادگیری زبان جدید بسیار متفاوت است که بررسی آن ها می تواند هر کس را به سمت آن هدایت کند. در ادامه ی این مقاله به مهمترین مزایای آن اشاره می‌کنیم و هر مزیت را بررسی خواهیم کرد.

تقویت و تغییر عملکرد ذهن:

یادگیری زبان جدید، یادگیری یک سیستم کاملا متفاوت است. این سیستم با قوانین متمایز، اصطلاحات و معانی متفاوت همراه است. این ویژگی ها تنها جزئی از پیچیدگی یک زبان هستند. روش نوین آموزش، ذهن را به سمت شناخت ساختار جدید هر زبان هدایت می کند. ذهن در حین یادگیری زبانی متفاوت، از منابع ایده پردازی متفاوت استفاده می‌کند و مهارت های بیشتری در خواندن، مذاکره و حل مسئله کسب می‌کند. تلاش برای یادگیری زبان جدید باعث افزایش IQ و نوآوری در دانشجویان می‌شود.

یادگیری زبان جدید و تقویت حافظه:

در هنگام یادگیری زبان جدید، از ذهن استفاده بیشتری می­‌شود. یادگیری زبان جدید، مستلزم آشنایی با واژگان، قوانین و استفاده از این اطلاعات ذخیره شده در ارتباطات است. همه ی این موارد به تقویت ذهن کمک می‌کند. از این رو مردم چند زبانه دارای ذهنی با سرعت و بازده بالاتر هستند.

افزایش سرعت عمل ذهن:

نتایج یک مطالعه در مقایسه‌ی افراد تک زبانه و چند زبانه در اسپانیا نشان داد که افراد علاقه‌مند به یادگیری زبان جدید، ذهن تیز و مشتاقی دارند. آنها به راحتی هر چیزی را که در مسیر یادگیری‌شان بی ربط و یا فریب آور است، می‌­فهمند. مطالعه در مورد موضوعات ناشناخته، ذهن آنها را پرورش داده، بر آگاهیشان افزوده و یاد گرفته­‌اند که متفاوت تر به موضوعات نگاه کنند.

بهبود توانایی تصمیم گیری:

برای افراد چندزبانه، فرآیند تصمیم گیری به یک فرایند ساده تبدیل می‌شود. به غیر از قوانین و واژگانی که با یادگیری زبان جدید به دست می‌آید، تفاوت های ظریفی در نحوه‌ی تصمیم گیری این افراد با دیگران وجود دارد. این تفاوت ها در بررسی تمام جوانب تصمیم و معانی پنهان آن تسهیل کننده روند بوده و تصمیم را دقیق‌تر می کند.

تاخیر در آلزایمر و زوال ذهن:

پژوهش‌­ها نشان دادند که سالمندان چند زبانه در سن ۷۵ سالگی با احتمال آلزایمر رو به رو می‌شوند، اما این در حالی است که سالمندان تک زبانه در ۷۱ سالگی به بیماری آلزایمر و زوال ذهن مبتلا می‌شوند. بررسی متغیرهای دیگر مانند جنسیت، سلامت کلی جسم، سطح تحصیلات و وضعیت اقتصادی، نتایج قابل توجهی از تاثیر بر وضعیت ذهن را نشان نمی­‌دهد. همچنین در مقاله ای که اخیرآ نیز بررسی کردیم، ۳ روش برای جلوگیری از فراموشی زبانی که یادگرفته ایم توضیح داده شد.

مزایای یادگیری زبان جدید بر ویژگی های شخص:

آشنایی با فرهنگ­‌های مختلف:

از آنجایی که زبان جدید دروازه‌ی ورود به فرهنگ‌های مختلف است، یادگیری زبان جدید، فرد را به سمت شناخت یک منطقه و آداب و رسوم مخصوص آن هدایت می‌کند. ورود به یک فرهنگ جدید انعطاف پذیری و درک افراد را نسبت به جهان پیرامون بیشتر می‌کند.

همچنین مطالعه شود:

۵ روش یادگیری زبان انگلیسی موثر در کوتاهترین زمان ممکن چیست؟

بهبود فرصت‌های شغلی پیش‌رو با یادگیری زبان جدید:

با بیشتر شدن مشکل جهانی بیکاری، یادگیری زبان جدید می‌تواند یک مزیت رقابتی طلقی شود. این توانایی می‌تواند بر هوش، انعطاف پذیری ذهن و مهارت‌های تصمیم‌گیری به فرد کمک کند. با استفاده از این دانش، فرد می­‌تواند از موانع فرهنگی و مشکلات برقراری ارتباط (مکالمه) عبور کند.

افزایش اعتماد به نفس:

یکی از مزایای یادگیری زبان جدید، افزایش اعتماد به نفس است. تسلط بر یک زبان جدید، تسلط بر یک مهارت است. مردم به دلیل مهارت های افراد چند زبانه تمایل دارند بیشتر با آن‌ها در ارتباط باشند.

شاید این نتیجه همواره اتفاق نیفتد و مورد انتظار نباشد، اما تلاش برای یادگیری زبان جدید و آنچه که به همراه خود می‌­آورد، شما را در موقعیت آنالیز خود قرار می دهد و باعث می ­شود با فرهنگ و زبان دیگر کشورها آشنا شوید و در مقام مقایسه، زبان و فرهنگ خود را به عنوان نشانی از هویت خود بهتر بشناسید.

باتوجه به مقاله بالا و اهمیتی که یادگیری یک زبان جدید میتواند در زندگی ما داشته باشد، اُتیچر نیز در رسیدن به این هدف همواره همراه شما بوده و توصیه میکنیم تا لیست اساتید زبان ما را ببینید و کلاس های خود را شروع کنید.

دیدگاه ها

شما هم دیدگاه، تجربه یا سوالتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
×Close search
Search