skip to Main Content

تجربه یادگیری زبان انگلیسی در یک کشور انگلیسی زبان

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

تاثیر محیط بر یادگیری زبان انگلیسی به چه صورت است؟

اکثر ما در اطراف خود افرادی را می شناسیم که برای زندگی به خارج از کشور رفته اند و پس از مدتی از آنها درباره تاثیر چشمگیر محیط بر روی یادگیری زبان انگلیسی شنیده ایم. در ادامه، از زبان یکی از افرادی که در کشور خود به یادگیری زبان انگلیسی مشغول بوده اما با سفر به یک کشور انگلیسی زبان تجربیات زیاد و جدیدی در یادگیری زبان انگلیسی بدست آورده، تاثیر محیط بر یادگیری زبان را می‌شنویم.

سلام اسم من سوفیا است. ۲۷ سال دارم و بیش از ۸ سال است که زبان اسپانیایی درس می‌دهم. اسپانیایی هستم و تقریبا ۳ سال پیش تصمیم گرفتم به آمریکا نقل مکان کنم تا مسیر زندگی جدیدی را پیش بگیرم. زمانی که در اسپانیا بودم  تقریبا ۱۱ سال انگلیسی می‌خواندم و فکر می‌کردم زبان انگلیسی من بسیار خوب است.

در واقع با وجود این که من اعتماد به نفس خوبی دارم و ۱۱ سال از مدرسه تا دانشگاه زبان انگلیسی خواندم. زندگی در خارج از کشور به من یاد داد که در آن ۱۱ سالی که برای یادگیری زبان انگلیسی، گرامر، واژگان و تمرین و تکرار صرف کرده بودم چه کارهای دیگری که نمی‌توانستم انجام دهم؛ چرا که با زندگی کردن در خارج بسیار سریع‌تر می‌توان انگلیسی یاد گرفت. اما این همه آن چیزی نیست که می‌خواهم به شما بگویم!

انگلیسی من در حد عالی نیست اما در کمال تاسف باید بگویم چیزهایی که در طی سه سال آمدنم به آمریکا یاد گرفتم خیلی بیشتر از آن چیزی است که ۱۱ سال در اسپانیا فرا گرفتم. اما چطور چنین چیزی ممکن است؟!

راز اصلی یادگیری زبان انگلیسی

در واقع قبل از آمدن به آمریکا به همان شیوه‌ای که انگلیسی یاد گرفتم، اسپانیایی هم تدریس می‌کردم. تکرار، تمرین گرامر و واژگان، و… اما با آمدن به خارج از کشور دیدگاهم عوض شد! دلیل اینکه چرا در خارج ما بهتر و سریعتر زبان یاد می‌گیریم این است که” ما به یادگیری زبان انگلیسی تمرکز نمی‌کنیم” منظورم این است که تمرکز شما بر این است که چگونه غذا سفارش دهید، چگونه خرید کنید، چگونه به رئیس خود توضیح بدهید، چگونه با دیگران احوالپرسی کنید، چگونه بلیط اتوبوس تهیه کنید و خیلی چیزهای دیگری که در زندگی روزمره با آنها روبرو می‌شوید.

همچنین مطالعه شود:

آیا از طریق”آموزش زبان خارجی مانند زبان مادری” نیز میتوان زبانی را یاد گرفت؟

 

هدف شما در خارج یادگیری زبان انگلیسی، اسپانیایی، چینی و…  نیست. شما کارهای دیگری به جای آن انجام می‌دهید. شما احتیاج پیدا می‌کنید که از زبان به عنوان پلی برای رسیدن به خواسته هایتان استفاده کنید. زمانی که هدف شما این است که به وسیله زبان کارهای دیگری انجام دهید شما بسیار سریعتر و بهتر زبان را یاد می‌گیرید؛ به همین دلیل است که هنگام زندگی در کشور خارجی به مراتب ساده‌تر از زمانی که با استفاده از اسلایدهای کامپیوتری زبان را می‌خوانیم زبان انگلیسی را یاد می‌گیریم. بنابراین تصمیم گرفتم نحوه آموزش اسپانیایی خود را تغییر دهم و آن را به سطح کاملا جدیدی تبدیل کنم. من مربی اقتصاد و زندگی هستم، بنابراین تصمیم گرفتم یک گام جلوتر بروم حال من فقط اسپانیایی تدریس نمی‌کنم بلکه در کنار آن تکنیک‌های بهبود زندگی و مهارت‌های کسب وکار را هم به دانش آموزانم یاد می‌دهم. به این ترتیب آنها در یک محیط اسپانیایی چیزهای مفیدی برای زندگی و شغل و کسب و کار خود یاد می‌گیرند!

زیرا زمانی که تمرکز شما بر روی یادگیری “با” زبان به جای یادگیری “یک”زبان باشد، زبان را بهتر یاد می‌گیرید.

اُتیچر بستری را فراهم کرده که شما بتوانید با استادان انگلیسی زبان صحبت کنید و شرایطی را شبیه به زندگی در خارج از کشور برای یادگیری زبان های خارجی تجربه کنید. برای یادگیری زبان انگلیسی می‌توانید متناسب با نیاز و هدف خود با یکی از استاد زبان های اُتیچر جلسه آزمایشی رزرو کنید.

دیدگاه ها

شما هم دیدگاه، تجربه یا سوالتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
×Close search
Search