skip to Main Content

الفبای زبان کره ای را آسان بیاموزیم

الفبای کره ای
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

در نگاه اول و بدون آن‌که پیش از این برای یادگیری الفبای کره ای به یک استاد زبان کره ای، اینترنت یا کتابی برای آموزش این زبان جدید مراجعه کرده باشید ممکن است الفبای زبان کره‌ای در نظرتان خطوطی کج و معوج به نظر برسند یا حتی نتوانید آن را از دیگر زبان‌های آسیای شرقی به درستی تشخیص دهید. در این مطلب سعی بر آن است تا شما را با این الفبا آشنا کنیم. می‌خواهیم ترس شما از رفتن به سمت آموزش زبان و خواندن و نوشتن به آن زبان بریزد تا جهان جدید دیگری را تجربه کنید.

یادگیری الفبای کره ای مهم است

ممکن است شما بگویید حالا که شکل حروف الفبای کره ‌ای آنقدر عجیب و گیج کننده به نظر می‌رسند به سمت یادگیری الفبای کره ای نمی‌روید و بر مهارت شنیداری و گفتاری خود تاکید کنید. اما لازم است بدانید این‌که شما توانایی خواندن و نوشتن با کمک حروف کره ای را داشته باشید این کلمات دیگر برای شما می‌توانند بیگانه نباشند و در ذهن خود به آن کلمات شکل ببخشید. می‎‌توانید با کمک الفبای کره ای به متونی که به این زبان نوشته شده‌اند رجوع کنید و دایره‎ی لغات خود را افزایش دهید و یا زمانی که یک کلمه را می‌شنوید با توجه به مهارت خود در خواندن و نوشتن به آن زبان راحت‌تر متوجه شوید و برای پیدا کردن معانی کلمات به دیکشنری رجوع کنید. هم‌چنین از طریق یادگیری الفبای کره ای تلفظ کلمه را بهتر ادا کنید و با کسانی که به آن زبان سخن می‌گویند راحت‌تر ارتباط برقرار کنید.

یادگیری الفبای کره ای

فایده‌ یادگیری الفبای کره ای چیست؟

شاید علاقه به زبان کره‌ای محرک شما برای یادگیری الفبای زبان کره ای باشد. ممکن است علاقه به یک گروه موسیقی یا سبک‌های متفاوت سریال کره‌ای در شما تمایلی برای یادگیری این زبان بوجود آورده باشید یا حتی به‌دلیل علاقه به غذاهای کره‌ای بخواهید دستور پخت این غذاها را بخوانید. اما به دلیل تصوری که از دشوار بودن الفبای کره ای و خواندن و نوشتن با حروف الفبای کره ای دارید تا کنون اقدامی در این راستا انجام نداده باشید. هم‌چنین ممکن است دلیل شما برای یادگیری حروف الفبای کره ای جدی‌تر از این حرف‌ها باشد و شما برای یک سفر توریستی یا کاری و یا برای تحصیل و اقامت به این کشور سفر کنید و یا مترجم یا لیدر یک گروه توریستی شوید. چرا که کشور کره قابلیت و امکانات زیادی برای این موارد در اختیار شما می‌گذارد که تنها با کمک یادگرفتن الفبای کره ای میسر می‌شود.

فایده‌ یادگیری الفبای کره ای

مختصری از تاریخچه‌ زبان و الفبای کره ای

در جهان ۸۰ میلیون نفر به زبان کره‌ای صحبت می‌کنند که بخشی از آنان در کشور کره‌ی شمالی ساکن هستند و بخشی در کشور کره‌ی جنوبی، اما زبان هر دو کره یکسان است. الفبای کره ‌ای از ۲۴ حرف تشکیل شده که به هانگول (Hangul) معروف است. هانگول یا حروف الفبای کره ای که الفبایی آوایی است، به‌طور رسمی در کره‌ی شمالی و جنوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قطعات هجایی را می‌توان به‌طور افقی از راست به چپ و هم‌چنین عمودی و از بالا به پائین در ستون‌های از راست به چپ نوشت. تا حوالی سال ۱۴۴۳ میلادی زبان کره‌ای با سیستم نگارش چینی نوشته می‌شد و از حروف الفبای کره ای فعلی یا هانگول خبری نبود. اما در همان سال‌ها سیستم نگارشی جدیدی به نام هانگول (한글) که مبتنی بر روش الفبایی است به وسیله شاه سِه جُونگ اختراع شد و اکنون این زبان با این نوع الفبا نوشته می‌شود. روز اختراع خط هانگول و الفبای کره ای در کره‌ی شمالی و جنوبی تعطیل رسمی است.شاه Sejong مخترع زبان کره ای

از یک استاد برای یادگیری الفبای کره ای کمک بگیرید

یادگیری الفبای کره‌ای در کنار یک معلم زبان کره‌ای می‌تواند کار شما را از آن‌چه فکر می‌کنید هم آسان‌تر کند. در اتیچر شما به راحتی می‌توانید بر اساس فیلترهای مختلف، استاد خود را انتخاب کنید و آموزش خود را آغاز کنید. الفبای کره ای شامل ۲۴حرف است که ۱۰ حرف آن صدادار یا مصوت و ۱۴حرف آن ‌بی‌صدا یا صامت است و در زیر رسم‌‌الخط آن را می‌توانید ببینید. زمانی که الگو و شکل حروف کره ای را یاد بگیرید خواندن دیگر بسیار دشوار نیست.

حروف صدادار الفبای کره ای

حروف بی‌صدای الفبای کره ای

 

ㅏبا صدای «آ»
ㅑبا صدای «یا»
ㅓبا صدای «ُ»
ㅕبا صدای «یُ»
ㅗ با صدای «ُ»
ㅛ با صدای «یُ»
ㅜ با صدای «او» کشیده
ㅠ با صدای «یو»
ㅡ با صدای «او» کوتاه
ㅣبا صدای «ای» کشیده

 

ㄱ با صدای «ک» یا «گ»
ㄴ با صدای «ن»
ㄷبا صدای «ت» یا «د»
ㄹ با صدای «ر» یا «ل»
ㅁ با صدای «م»
ㅂ با صدای «ب» یا «پ»
ㅅ با صدای «س» و «ش»
ㅇدر ابتدای هجا بی‌صدا
ㅈ با صدای «چ» یا «ج»
ㅊ با صدای «چ»
ㅋ با صدای «ک»
ㅌ با صدای «ت»
ㅍ با صدای «پ»
ㅎ با صدای «ه»

 

استاد شما می‌تواند تلفظ درست هریک از این حروف الفبای کره ای را با شما تمرین کند و کلمات را با هم بخوانید و درنظر بگیرید که در کنار یادگیری خواندن از روی نوشته، این‌کار می‌تواند سرعت شما را در آموزش افزایش دهد.

یادگیری الفبای کره ای را از کجا شروع کنیم؟

کافی است مراحل زیر را انجام دهید:
• تمام حروف را به‌ تدریج بخوانید و به خاطر بسپارید: پس از این کار شما می‌توانید دست کم کلمات را بدون آن‌که معنی آن‌ را بدانید، بخوانید.
• تلفظ حروف را یاد بگیرید: مطئن شوید که آن‌طور که شما حروف الفبای کره ای را تلفظ می‌کنید، درست است. حروف و کلمات را با صدای بلند ادا کنید و تلفظ خود را با استاد زبان کره‌ای خود بررسی کنید.
• آن‌چه آموخته‌اید را مرور کنید: زبان جدید به شدت فرار است پس لازم است قبل از آن‌که همه چیز را فراموش کنید مدام به آن‌ها برگردید و با خود آن‌چه آموخته‌اید را مرور کنید. هم‌چنین این کار باعث می‌شود تا اگر اشتباهی داشته‌اید قبل از آن‌که خیلی دیر شود آن را تصحیح کنید.
• مشق بنویسید: نوشتن باعث می‌شود شما حروف الفبای کره ای را به خوبی بیاموزید و با شکل آن‌ها بیشتر آشنا شوید.

چگونه آموزش حروف الفبای کره ای را جذاب‌تر کنید

آسانی یادگیری زبان کره ای

یادگیری زبان جدید به کمک اصطلاحات و یا منابعی که شما به آن‌ها علاقه‌مند هستید می‌تواند به شما کمک کند تا به روند آموزش سرعت بدهد. لازم است علایق خود را به خوبی بشناسید و از ترکیب آن با آموزش خود از یادگیری زبان جدید دلسرد نشوید. می‌توانید فیلمی که دوست دارید را ببینید و یا کتابی که به موضوع آن علاقمندید را به زبانی که در حال آموزش آن هستید بخوانید و هرجا که به درستی پیش‌برد کارتان مطمئن نبودید با استاد زبان کره‌ای خود در میان بگذارید.
منبع

دیدگاه ها

 1. من خودم توی ۱ هفته حروف الفبا کره ای رو یاد گرفتم ولی نمیدونم چه جوری یه دفعه همشونو یاد گرفتم و هر روز ۲یا۳ کلمه کره ای یاد میگیرم تا کره ای رو بیاموزم و در آینده به کره جنوبی بروم

  ۸
  ۱
  1. من هم به خاطر اینکه بازیگر بشم در آینده توی کره جنوبی دوست دارم یاد بگیرم و الان هم یک ماه هست که دارم تمرین میکنم وتقریبا میتونم کم و بیش حرف بزنم

   ۴
   ۱
 2. سلام مرسی ممنون که این سایت رو گذایشتید
  اره واقعا زبان کره ای با دیدن فیلم های جومونگ و امپراطور بادها و اینا برای ایرانی ها بود و از اون به بعد خیلی طرفدار پیدا کردن
  ولی اگه از بچه گی ریشه کره ای رو دوست داشته باشین میتونید اینا رو به طور کامل یادش بگیرید
  امیدوارم همه اینو خوب یاد بگیریدش
  گامسا میدا 😘😘

  ۵
 3. کره معروف نبود، با جومونگ و گروه های خواننده های کره ای مثل بی تی اس و بلک پینک معروف شد
  من فقط به خاطر جیسو عاشق کره ام…:)

  ۱۰
  ۲

شما هم دیدگاه، تجربه یا سوالتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
×Close search
Search