skip to Main Content

آیا آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز ممکن است؟

آموزش زبان انگلیسی در 50 روز
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

آموزش زبان انگلیس در ۵۰ روز! چه‌قدر وسوسه‌کننده و جذاب! حتی اگر فردی قصد مهاجرت یا تحصیل در خارج از کشور را نداشته باشد، ممکن است با این عنوان ترغیب شود که زبان انگلیسی را یاد بگیرد. در واقع بیشتر ما همیشه برای موفقیت به دنبال راه‌های کوتاه و سریع می‌گردیم؛ راه‌حل‌هایی که ما را از تلاش و ممارست طولانی مدت بی‌نیاز کند. اکثر ما این سبک از زندگی را در همه امور داریم، از جمله یادگیری زبان انگلیسی. حال آنکه آموزش زبان، شوخی‌بردار نیست و نمی‌توان یک بازه زمانی محدود آن هم در حد ۵۰ روز را برای آن تعیین کرد. با این حال نمی‌خواهیم کاملا ناامیدتان کنیم؛ در واقع ۵۰ روز هم زمان کمی نیست و با کمی تمرکز و افزایش ساعات مطالعه می‌توان تا حد زیادی مهارت‌های زبانی را بهبود بخشید.

حالا بیاید با هم ببینیم که در ۵۰ روز چه کار می‌توان کرد تا زبان انگلیسی‌مان حسابی تقویت شود و پیشرفت چشمگیری داشته باشیم.

برای آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز چه کنیم؟

شاید مهم‌ترین اقدامی که بتوانید برای آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز انجام دهید، رسیدن به شناخت درباره سطح زبان انگلیسی‌تان است. در واقع شما باید بدانید در چه سطحی از زبان انگلیسی قرار دارید و سپس شروع به افزایش توانایی‌تان کنید. اگر از آن دسته افرادی به شمار می‌آیید که در یادگیری زبان هنوز مبتدی هستید، نباید از خودتان زیاد انتظار داشته باشید. مثلا اگر هنوز بخش عمده‌ای از اصول گرامر زبان را نمی‌دانید یا هنگام خواندن یک متن معمولی انگلیسی باید بارها به فرهنگ لغت مراجعه کنید تا معنی واژه‌ها را بیابید، باید قبول کنید که مبتدی هستید. پس از اینکه وضعیتتان را پذیرفتید، شما در ۵۰ روز تنها می‌توانید به افزایش توانایی‌های زبانی‌تان کمک کنید نه اینکه بتوانید به زبان انگلیسی به طور کامل مسلط شوید.

اما اگر وضعیتتان کمی بهتر است، می‌توانید به آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز فکر کنید و تسلطتان را به طور قابل‌توجهی افزایش دهید؛ البته برای این کار هم توصیه‌هایی داریم که با عمل به آنها، این هدف تحقق می‌یابد.

۱- یافتن نقاط ضعف

یادگیری سریع انگلیسی در 50 روز

برای آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز پس از اینکه سطح زبانی‌تان را شناختید، باید بفهمید که در زبان انگلیسی چه نقاط ضعفی دارید. این ۵۰ روز فرصت خوبی است که حسابی برای رفع این نقاط ضعف وقت بگذارید و آنها را برطرف کنید. یکی از اصلی‌ترین نقاط ضعف مشترک در میان بیشتر زبان‌آموزان، مهارت شنیداری یا همان Listening است؛ اگر می‌خواهید یک زبان‌دان کامل باشید و به طور خاص اگر می‌خواهید در آزمون‌های معتبر بین‌المللی نظیر آیلتس شرکت کنید، حتما باید مهارت شنیداری خود را تقویت کنید. گوش دادن به مکالمه‌ها متناسب با سطحتان، اولین قدم برای بهبود لیسنینگ است. به مرور هم سعی کنید، مکالمه‌هایی با سطوح بالاتر گوش دهید.

دیگر اینکه سعی کنید فیلم‌های انگلیسی به زبان اصلی تماشا کنید. ممکن است در ابتدا، کار برایتان سخت باشد. برای اینکه این کار برایتان راحت‌تر باشد، در ابتدا می‌توانید فیلم را با زیرنویس انگلیسی آن تماشا کنید. اما به تدریج سعی کنید وابستگی‌تان را از زیرنویسی انگلیسی هم از بین ببرید و مفاهیم را بدون آن درک کنید.

یکی دیگر از نقاط ضعف رایج زبان‌آموزان، مهارت صحبت کردن یا Speaking است. اگر می‌خواهید برای آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز اقدام کنید، حتما باید این نقطه ضعف را هم برطرف کنید. اولین گام در راستای بهبود مکالمه این است که بتوانید شرم را کنار بگذارید و شروع به حرف زدن کنید، شاید این قدم مهم‌ترین مرحله باشد. در واقع همین که شروع به صحبت کردن، کنید خودتان راه و رسم مکالمه درست دستتان می‌آید و به مرور این مهارتتان هم تقویت می‌شود.

استفاده از اساتید کارآزموده و باسواد هم به شما کمک می‌کند تا نقاط ضعفتان را راحت‌تر برطرف کنید و مشکلاتتان تا حد زیادی برطرف شود.

تقویت نقاط قوت

پس از اینکه برای آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز، نقاط ضعفتان را برطرف کردید، باید به سراغ نقاط قوت بروید. تقویت نقاط قوت هم در این مدت، اهمیت ویژه‌ای دارد. مثلا اگر خواندتان یا همان Reading تان خوب است، سعی کنید سطح آن را ارتقا دهید. بهتر است متن‌های طولانی در مجلات و روزنامه‌ها را بخوانید یا به سراغ مقالات تخصصی‌تر بروید. البته لازم نیست که در این مسیر افراط کنید و خواندن متن‌های خیلی سخت را در برنامه‌تان قرار دهید. همین که بتوانید متن‌های آزمون‌های بین‌المللی نظیر آیلتس را بخوانید و خوب درک کنید، کافی است.

یا اگر مهارت نوشتن‌تان از نقاط قوت شما محسوب می‌شود، تقویت آن را هم در برنامه‌تان در آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز قرار دهید. سعی کنید در این ۵۰ روز، هر روز یک متن با موضوعات متفاوت بنویسید، هر چه موضوعات متنوع‌تر باشند، تسلط شما بر واژگان در حوزه‌های مختلف بیشتر می‌شود. بی‌شک حضور و نظارت یک استاد مجرب در کنارتان، می‌تواند پیشرفت‌های شما را مدیریت کند و آنها را در مسیر بهبود هر چه بیشتر قرار دهد.

استفاده از تمام فرصت‌ها

اینکه می‌گوییم آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز، در واقع در حال محدود کردن زمان یادگیری برای خودمان هستیم. از این رو باید توجه ویژه‌ای به زمان در این مدت داشته باشیم. برنامه‌ریزی بهترین راه برای مدیریت زمان است. باید بدانید که در هر روز چند ساعت می‌توانید برای مطالعه زبان انگلیسی وقت بگذارید. ضمن اینکه باید تا حد امکان زمان بیشتری برای این کار اختصاص دهید.

دیگر اینکه همه ما هر روز زمان‌هایی را از دست می‌دهیم؛ مثلا زمان‌هایی را در مطب دکتر، در ترافیک و…؛ با به همراه داشتن کتاب‌های کوچک یا اپلیکیشن‌های آموزش زبان در گوشی می‌توانید از زمان‌های مرده‌تان به بهترین نحو استفاده استفاده کنید. با این کار هدف آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز احتمال تحقق بیشتری خواهد داشت.

اینترنت به کمکتان می‌آید

برای آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز، سعی کنید از تمام ابزارهای مفید نظیر اینترنت نیز بهره ببرید. مثلا می‌توانید فیلم‌های آموزشی موجود در سایت‌های مختلف را ببینید و مهارت‌هایی نظیر Listening و Speaking خود را بهبود دهید.

یادگیری زبان انگلیسی در چهارچوب‌های استاندارد

منابع آموزش زبان انگلیسی در 50 روز

همان طور که تا به حال بارها اشاره کردیم، برای آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز، حضور یک استاد در کنار زبان‌آموز بسیار مهم است. استادی باسواد و مجرب می‌تواند مطالعات شما را هدایت، نقاط ضعف‌تان را برطرف و نقاط قوت‌تان را تقویت کند. برای اینکه استادی خوب بیابید، اتیچر با آموزش آنلاین زبان در کنار شماست. اما اینکه از میان اساتید کدام یک را انتخاب کنید، در اتیچر راه‌حل‌های مختلفی وجود دارد. مثلا اینکه می‌توانید به پروفایل استاد در اتیچر مراجعه کنید و ویژگی‌ها و توانایی‌های او را بخوانید. ضمنا نظرات کاربران سایت هم مفید است. اما مهم‌تر از آن، اینکه شما می‌توانید از امکان ویژه اتیچر برای انتخاب استاد استفاده کنید. با این امکان شما می‌توانید در پنج کلاس رایگان با پنج استاد مختلف شرکت و سپس بهترین استاد را برای خود انتخاب کنید.

با حضور در کلاس‌های اساتید اتیچر و عمل به توصیه‌هایی که گفته شد، آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز برایتان تا حد زیادی محقق خواهد شد.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که به این نوشته نظر میدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
×Close search
Search