skip to Main Content

مراکز برگزاری آزمون آیلتس

مراکز برگزاری آزمون آیلتس
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

مراکز برگزاری آزمون آیلتس (IELTS) در ایران متعدد و ممکن است انتخاب بین آن‌ها کمی گیج‌کننده باشد. تبلیغات زیادی هم در این زمینه صورت می‌گیرد که نه تنها کمکی به شما نمی‌کند،‌ بلکه باعث سردرگمی بیشتر می‌شود. برای اطلاعات بیشتر درباره آیلتس مقاله آیلتس چیست را می‌توانید بخوانید.‌ کلاس زبان آنلاین اُتیچر با اساتید مجرب،‌ آماده کمک به شما برای یادگیری زبان است. شما می‌توانید از لیست اساتید متخصص آیلتس، استاد مناسبتان را پیدا کنید و حتی جلسه رایگان آزمایشی رزرو کنید. در این مطلب قصد داریم ضمن معرفی و مقایسه مراکز برگزاری آزمون آیلتس، انتخاب را برای شما ساده‌تر کنیم.

لیست مراکز برگزاری آزمون آیلتس

در ادامه تنها مراکزی را معرفی می‌کنیم که مورد تایید سازمان سنجش هستند. لیست مراکز برگزاری آزمون آیلتس مورد تایید سازمان سنجش در تاریخ ۲۳/۱۲/۹۹ بروزرسانی شده است. شما همواره می‌توانید با مراجعه به وبسایت رسمی سازمان سنجش از تغییرات احتمالی این لیست آگاه شوید. سازمان سنجش تنها مرجع صادرکننده مجوز فعالیت جهت برگزاری آزمون‌های بین‌المللی در ایران است. فعالیت مراکزی که از این سازمان مجوز اخذ نکرده‌اند فاقد اعتبار و غیرقانونی هستند.

لیست مراکز برگزاری آزمون آیلتس

حالا مراکز آیلتس در ایران را با هم مرور می‌کنیم

۱-‌ موسسه فرهنگی ایرسافام

موسسه فرهنگی ایرسافام یکی از مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران است. این موسسه در تهران،‌ مشهد،‌ اصفهان،‌ شیراز، تبریز، ساری،‌ اهواز، کرمان و رشت آزمون برگزار می‌کند. نشانی و شماره تلفن دفتر مرکزی موسسه ایرسافام و نمایندگی‌های آن در این بخش ارائه شده است. شما‌ می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت ایرسافام اطلاعات بیشتری درباره زمان برگزاری آزمون‌ها کسب کنید.

نشانی دفتر تهران: خیابان شریعتی – بالاتر از پل صدر‌ – خیابان شهید میرزاپور – قلندری شمالی – بن‌بست ساناز – پلاک ۳
شماره تماس: ۷۵۲۹۲-۰۲۱

نشانی دفتر مشهد: بلوار سجاد – خیابان بهار چهارم – پلاک ۲۷ – طبقه پنجم – واحد ۱۳ – موسسه فرهنگی هنری ارسطو
شماره تماس: ۳۷۶۰۱۰۸۵-۰۵۱

نشانی دفتر شیراز: قصرالدشت – بعد از سه‌راه عفیف‌آباد – نبش کوچه ۳۶ – جنب پارک پارسیان – ساختمان پرتوی – طبقه ۴ – واحد ۶ – موسسه فرهنگی آموزشی زبان آموزان کاسپین پارس
شماره تماس: ۳۶۲۸۵۴۸۸-۰۷۱

نشانی دفتر ساری: خیابان فرهنگ – کوچه فرهنگ ۱۳ – کوچه پیوندی ۳ (توکلی ۴) – پلاک ۹ – موسسه فرهنگی هنری زبانکده ملل هزاره سوم
شماره تماس: ۳۳۲۵۲۰۷۲-۰۱۱ و ۳۳۲۶۰۶۸۳-۰۱۱

نشانی دفتر رشت: خیابان لاکانی – نبش صندوق عدالت – ساختمان کادوس – موسسه فنی و آموزشی کادوس
شماره تماس:‌ ۳۳۲۳۲۳۲۳-۰۱۳

۲-‌ آیلتس تهران

آیلتس تهران در سال ۱۳۷۲ تاسیس شده است و به برگزاری آزمون آیلتس می‌پردازد. این مرکز خدماتی همچون دوره‌های آموزشی، مشاوره‌های کمک آموزشی و برگزاری آزمون‌های آزمایشی و بین‌المللی ارائه می‌دهد. در حال حاضر آزمون‌های آنلاین این مجموعه در تهران و آزمون‌های کتبی در تهران، کرج، کیش، شیراز،‌ اصفهان و زنجان برگزار می‌شوند.

نشانی دفتر تهران: خیابان شهید لواسانی غربی (فرمانیه غربی) – بین آقایی و آریا – ساختمان نامی – پلاک ۱۱۸ -‌ طبقه پنجم
شماره تماس: ۹۱۰۰۸۰۰۷-۰۲۱

نشانی دفتر کرج: ‌ میدان شهدا – خیابان بهار (شهید شرع پسند)‌ – کوی ۱۳ آبان – پلاک ۳۶۰ – موسسه فرهنگی و هنری فن آوران اطلاعات رهام
شماره تماس: ۳۲۲۲۰۸۳۰-۰۲۶ و ۳۲۲۳۴۹۲۳-۰۲۱
نشانی دفتر کیش:‌ بلوار میرمهنا – ابتدای خیابان نیایش – مجتمع پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران
شماره تماس: ۴۴۴۳۰۰۵۵-۰۷۶

نشانی دفتر شیراز: خیابان قدوسی غربی – نبش کوچه ۸ – ساختمان منفرد – طبقه دوم – واحد ۵ – موسسه فرهنگی هنری پژوهش سرای صدر
شماره تماس:‌ ۳۶۳۱۲۳۰۰-۰۷۱

نشانی دفتر اصفهان: خیابان چهارباغ بالا – چهارراه شریعتی – کوچه ۲۹ سرور (اداره ثبت) – آکادمی عالی زبان‌های خارجی دانش پژوهان
شماره تماس: ۳۶۶۵۱۵۳۱-۰۳۱ ، ۳۶۶۵۱۵۵۱-۰۳۱ ، ۳۶۶۵۰۰۵۶-۰۳۱ و ۳۶۶۵۰۰۵۷-۰۳۱

نشانی دفتر زنجان:‌ جاده شهرک – خیابان قائم – قائم ۶ – پلاک ۲۹۵۸
شماره تماس: ۳۳۴۴۲۶۶۱-۰۲۴

۳-‌ موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش

یکی دیگر از مراکز برگزاری آزمون آیلتس،‌ موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش است. این موسسه در سال ۱۳۷۴ تاسیس شده و در تهران،‌ مشهد و ساری به برگزاری آزمون آیلتس می‌پردازد.

نشانی دفتر تهران: خیابان ولیعصر (عج)، ضلع شمالی پارک ساعی – کوچه ساعی یکم – بن‌بست دانش – موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش – پلاک ۱۱۸ -‌ طبقه پنجم
شماره تماس: ۸۸۶۴۴۶۹۰-۰۲۱ و ۸۸۶۴۴۶۹۱-۰۲۱

نشانی دفتر مشهد: بلوار سجاد – بین سجاد ۱۴ و ۱۶ – پلاک ۳۴۲ – طبقه دوم (موسسه آموزشی علوم و فنون پاراکس)
شماره تماس: ۳۶۰۲۳۱۳۴-۰۵۱ و ۳۶۰۳۱۲۹۲-۰۵۱

نشانی دفتر ساری: خیابان فرهنگ – فرهنگ بیست و دوم (مرکز آیلتس آریا)
شماره تماس: ۳۳۳۱۳۶۴۱-۰۱۱

۴-‌ موسسه آموزش عالی آزاد پروشات نوین (زیر مجموعه آیلتس تهران)

موسسه آموزش عالی آزاد پروشات نوین نیز از مراکز برگزاری آزمون آیلتس و زیر مجموعه آیلتس تهران است. این موسسه تا امروز فقط در تهران فعالیت کرده و آزمون آزمایشی و اصلی برگزار می‌کند.

نشانی: تهران – بزرگراه شهید مدرس شمال – خیابان شهید دستگردی (ظفر) – پلاک ۲۱۵ – برج‌های طلایی کیش – طبقه اول
شماره تماس: ۲۲۹۲۱۵۲۴-۰۲۱ ، ۲۲۹۲۱۵۳۲-۰۲۱ ، ۲۲۹۲۱۵۷۹-۰۲۱ و ۲۲۹۲۱۰۹۷-۰۲۱

۵- موسسه پارسیان (زیر مجموعه آیلتس تهران)

موسسه پارسیان یکی دیگر از زیر مجموعه‌های آیلتس تهران، در سال ۱۳۹۶ آغاز به فعالیت کرده است. فعالیت این موسسه در زمینه برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی آیلتس، آزمون‌های آزمایشی و اصلی است.

نشانی: تهران – جنت آباد مرکزی – نرسیده به اتوبان نیایش – جنب بانک سینا – پلاک ۲۶۸ – طبقه ۳
شماره تماس: ۷۱۰۵۳۲۵۳-۰۲۱

۶- آیلتس ایران زمین

آخرین موسسه از لیست مراکز برگزاری آزمون آیلتس، آیلتس ایران زمین است. خدمات این مرکز، فقط در تهران ارائه می‌شود و شامل آزمون آیلتس کاغذی،‌ کامپیوتری و آزمایشی است.

نشانی: تهران – سعادت آباد – خیابان ۳۱ – پلاک ۶۶ – ساختمان بیان برتر
شماره تماس: ۸۸۶۸۸۹۶۷-۰۲۱

مراکز معتبر برگزاری آزمون آیلتس
عوامل مهم در انتخاب مرکز برگزاری آزمون آیلتس

تا اینجا با مراکز برگزاری آزمون آیلتس مورد تایید سازمان سنجش آشنا شدید. همه این مراکز معتبر و استاندارد هستند. از فاکتورهای مهم در انتخاب مرکز برگزاری آزمون آیلتس اطلاع دارید؟ ‌در این بخش قصد داریم شما را با این فاکتورها آشنا کنیم تا بتوانید با مقایسه مراکز برگزاری آزمون آیلتس و آگاهی بیشتر، ‌مناسب‌ترین مرکز را انتخاب کنید.‌
• کیفیت صدا و استفاده از هدفون‌های با کیفیت در بخش شنیداری
• برخورد ممتحن و نحوه نمره‌دهی در بخش گفتاری
• رعایت زمان‌بندی آزمون
• سرعت ارائه نتیجه آزمون
• نحوه ارسال نتیجه آزمون
• چگونگی برخورد با اعتراضات به نتیجه آزمون
• شرایط کلی محل برگزاری آزمون (دسترسی، سکوت محل برگزاری آزمون، سیستم گرمایش و سرمایش و…)
• نحوه برخورد پرسنل مرکز
• کیفیت پشتیبانی قبل و بعد از آزمون (حضوری، تلفنی و آنلاین)

مقایسه مراکز برگزاری آزمون آیلتس

آیلتس در سال ۱۹۸۹ توسط سه سازمان کنسولگری بریتانیا (British Council)،‌ دپارتمان امتحانات و ارزیابی زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج (Cambridge Assessment English) و موسسه آموزشی idp استرالیا (idp Australia) تعریف شد. تمامی مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران زیر نظر موسسه آموزشی idp استرالیا هستند. بنابراین در این زمینه هیچ رقابت و تفاوتی در مراکز برگزاری آزمون آیلتس وجود ندارد.
در بخش‌های مربوط به مهارت‌های خواندن (Reading)، نوشتاری (Writing) و شنیداری (Listening) پاسخنامه‌ها خارج از ایران تصحیح می‌شوند. علاوه بر این،‌ در دو بخش Reading و Listening،‌ سوال‌ها پاسخ‌های مشخصی دارند که از پیش تعیین شده است. بنابراین به هیچ عنوان سلیقه شخصی در نمره‌دهی در این بخش‌ها وجود ندارد و هرگونه تبلیغ در رابطه با نحوه نمره‌دهی در این مهارت‌ها بی‌اساس است.
با توجه به تمامی گفته‌ها،‌ انتخاب بین مراکز برگزاری آزمون آیلتس تا حد زیادی سلیقه‌ایست و به خود شما بستگی دارد. شما تنها در صورتی می‌توانید بهترین مرکز را انتخاب کنید که در تک‌تک آن‌ها آزمون داده باشید!‌ پس به کمک استادهای اُتیچر روی مهارت‌هایتان کار کنید، یکی از مراکز معرفی شده را انتخاب و با خیال راحت آزمون بدهید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که به این نوشته نظر میدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
×Close search
Search