skip to Main Content

۱۰ سایت خبری انگلیسی مفید برای تقویت ریدینگ (Reading)

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

بهترین و موثرترین روش تقویت ریدینگ – معرفی ۱۰ سایت خبری انگلیسی مفید برای تقویت ریدینگ

یکی از موثرترین روش های تقویت ریدینگ در زبان انگلیسی، خواندن مطالب در سایت خبری انگلیسی است. در حقیقت، با خواندن متن اخبار با طیف وسیعی از منابع و موضوعات مختلف در دنیا به زبان انگلیسی،  می‌توانید مهارت واژگان و درک مفاهیم و دستور زبان خود را به‌طور قابل‌توجهی افزایش دهید.

به‌عنوان‌مثال، اگر شما مطالب یک سایت خبری انگلیسی زبان رسمی و  حرفه‌ای را بخوانید، می‌ بینید که جملات حرفه‌ای چگونه باهم ترکیب‌شده‌اند. علاوه بر این، خواندن اخبار به زبان انگلیسی می‌تواند به بهبود درک شما از جنبه‌های مختلف فرهنگی زبان انگلیسی‌ کمک کند. حتی ادامه این روش باعث می‌شود تفاوت‌های بین زبان انگلیسی، آمریکایی، کانادایی، استرالیا و آفریقای جنوبی را بهتر متوجه شوید.

با توجه به اهمیت و تاثیر قابل توجه این موضوع، در این مقاله ۱۰ سایت خبری انگلیسی مفید  که به شما امکان می‌دهد به تقویت ریدینگ خود بپردازید را معرفی می کنیم.

 

۱-BBC New

یکی از معتبرترین سایت خبری انگلیسی در جهان، شرکت Broadcasting British Broadcasting Corporation یا BBC – پخش‌کننده خدمات عمومی در بریتانیا – است که طیف وسیعی از موضوعات شامل اخبار دنیا، اخبار انگلستان، سرگرمی، فن‌آوری، سیاست و ورزش  را در بردارد.
به‌طورکلی، مقالات بی‌بی‌سی با زبان انگلیسی بریتانیایی و به‌صورت کاملا حرفه‌ای نوشته‌ شده است. این سایت تلاش می‌کند که ازلحاظ سیاسی بی‌طرف باقی بماند و به‌جای اظهارنظر درباره موضوعات، واقعیات را بیان می‌کند.  با توجه به مطالبی که گفته شد، این سایت کمتر جدی و بیشتر سرگرم‌کننده است.

۲-The Cut

“The Cut” ار زیرمجموعه های خبری مجله نیویورک ، یک سایت خبری انگلیسی زبان عمومی است که تمرکز زیادی بر اخبار مربوط به انتخاب مد، زیبایی و شیوه زندگی دارد. این سایت به زبان انگلیسی آمریکایی نوشته‌شده است، لحن نسبتا ساده‌ای دارد و مخاطب آن در درجه اول زنان جوان هستند.
این سایت علاوه بر پوشش اخبار مد و سبک زندگی، بعضی مواقع با موضوعات تلویزیون، فیلم و حتی سیاست مقابله می‌کند.

۳-Toronto Star

تورنتو استارز یکی از پرطرفدارترین وب‌سایت‌های خبری در کانادا است که به روزنامه‌ای با همین نام مرتبط است. بنابراین، انتخاب خوبی برای افرادی است که علاقه مند به زبان انگلیسی کانادایی و یا امور کانادایی هستند. اگرچه اخبار بین‌المللی نیز در آن برجسته است.
به لحاظ سیاسی، این وب‌سایت لیبرال محسوب می‌شود و برخی از مطالب مورداستفاده آن، حساسیت بیشتری نسبت به آنچه در بی‌بی‌سی می‌بینید، دارد. بااین‌وجود، این سایت خبری انگلیسی زبان  اصرار دارد که نویسندگانش همیشه استانداردهای روزنامه‌نگاری را در حد عالی رعایت کنند.

 

۴-ABC News

سازمان ABC یک شرکت خبری دولتی استرالیایی است که وب‌سایت آن در سراسر جهان مطرح هست. ABC News. مانند بی‌بی‌سی در بریتانیا طوری طراحی‌شده است تا بی‌طرفی سیاسی آن حفظ شود.به همین دلیل انتخاب خوبی  است برای کسانی که به دنبال یک منبع خبری بی‌طرف برای تقویت ریدینگ انگلیسی هستند.
ازلحاظ مباحث تحت پوشش، این وب‌سایت دارای داستان‌های مربوط به امور ملی و بین‌المللی و همچنین سیاست، کسب‌وکار، ورزش، علم و موارد دیگر است. درواقع این سایت خبری انگلیسی یک گزینه خوب برای افرادی است که می خواهند انگلیسی استرالیایی را که از گویش‌های انگلیسی و آمریکایی متفاوت است یاد بگیرند.

اگرچه به دلیل ماهیت حرفه‌ای آن، استفاده از عبارات عامیانه در آن حداقل است.

۵-The Debrief

یکی دیگر از منابع خبری بریتانیایی که طیف گسترده‌ای از موضوعات را پوشش می‌دهد. ازجمله امور جاری، سیاست، فناوری، تلویزیون، شیوه زندگی، مد و شایعات مشهور. همان‌طور که انتظار می‌رود، این سایت خبری انگلیسی هم به زبان انگلیسی بریتانیایی نوشته‌شده و جنبه سیاسی کمی دارد.

اغلب خوانندگان و مخاطبان این وبسایت هم جوانان تشکیل می‌دهند و بهمین دلیل  اکثر محتویات آن به‌راحتی برای افراد قابل‌خواندن است و همچنین برای یادگیری کلمات عامیانه بسیار مفید است.
بسیاری از بخش‌های The Debrief موارد خبری عمومی و حتی راهنمایی‌هایی در مورد موضوعاتی مانند نحوه لباس پوشیدن و نحوه خوردن غذاهای سالم را در بردارد.

۶-The Learning Network

این وبسایت یک انتخاب مناسب برای کسانی است که نمی‌توانند به‌طور کامل انگلیسی بخوانند. زیرمجموعه وب‌سایت نیویورک‌تایمز است و شامل نمونه‌هایی از مقالاتی که به زبان انگلیسی آمریکایی نوشته‌شده است و برای دانشجویانی که در حال یادگیری زبان هستند، بسیار مفید است.
درواقع، بسیاری از مطالب این وب‌سایت به‌طور مستقیم به زبان آموزان تعلق دارد. برخی از آن‌ها طور خاصی طراحی‌شده‌اند تا شما بتوانید خودتان را آزمایش کنید. یکی از قابلیت های مفید در مورد این سایت خبری انگلیسی این است که نظرات  زبان آموزان را منعکس می‌کند و به شما فرصتی برای تعامل و همچنین خواندن می‌دهد.

 

۷-The New Statesman

“New Statesman” یک سایت خبری انگلیسی بریتانیایی است که اغلب به موضوعات سیاسی و امور جاری مربوط می‌شود و یک انتخاب مناسب برای تقویت ریدینگ انگلیسی می باشد.
ستون‌ها، گزارش‌ها و مقالات در سایت New Statesman ممکن است برای کسانی که فقط زبان انگلیسی را درک می‌کنند چالش‌برانگیز باشد، اما به‌عنوان نمونه‌ای از نوشته سیاسی باکیفیت بالا بسیار تحسین‌برانگیز هستند.

۸-The Pool

یک پلتفرم خبری “تبلیغاتی برای زنان پرمشغله” که به‌وضوح به مخاطب زن متکی است و بر موضوعاتی نظیر امور جاری، مد و سرگرمی تمرکز دارد.
اکثر محتوای این وب‌سایت، کوتاه است و برای زبان آموزانی که قصد تقویت ریدینگ انگلیسی دارند، بسیار مناسب است. زبان آموزان همچنین می‌توانند مواردی را که می‌خواهند با یک کلیک انتخاب کنند، زیرا مشخص‌شده که خواندن هرکدام از آن‌ها حدودا چقدر زمان می‌برد.

 

۹-Daily Mail Online

یک روزنامه آنلاین در انگلستان که رسمی‌ترین وب‌سایت روزنامه‌های جهان است و نمونه دیگری از سایت خبری انگلیسی بریتانیایی است که برای سرگرمی و اطلاع‌رسانی نوشته‌شده است.
از دیدگاه سیاسی، این وب‌سایت جنبه محافظه‌کارانه دارد. علاوه بر گزارش در مورد اخبار مهم فعلی، تمرکز زیادی بر داستان‌های مشهور از سراسر جهان دارد.

 

۱۰-New Yorker

و آخرین سایت خبری انگلیسی پیشنهادی برای شما اگر می‌خواهید خود را به چالش بکشید و مهارت ریدینگ انگلیسی خود را بیازمایید. نیویورکر یک وب‌سایت بسیار عالی برای شما است. شاید نکته قابل‌توجه محتوای وب‌سایت این است که بسیاری از مطالب آن طولانی هستند.

در حقیقت، مقالاتی که بیش از ۱۰،۰۰۰ کلمه دارند، غیرمعمول نیست.
این سایت خبری انگلیسی بر موضوعاتی نظیر سیاست، مسائل فرهنگی و امور جاری، از طریق گزارش‌گیری، تفسیر، مقالات و حتی شعر تمرکز دارد. علاوه بر این، New Yorker با کمک گرفتن از طنز، مطالب را برای خواننده جذاب‌تر می‌کند.

این مصاحبه نیز بهترین و موثرترین روش های تقویت ۴ مهارت زبان انگلیسی را از زبان یکی از اساتید برتر زبان انگلیسی در اتیچر توضیح می دهد که به شما توصیه می کنیم حتما مطالعه کنید.

اولین نفری باشید که به این نوشته نظر میدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
×Close search
Search