سئوالات متداول

اُتیچر به زبان خیلی ساده یعنی یک بستر واسط که ارتباط بین شما به عنوان یک زبان آموز و معلم های خارجی را برقرار میکند. کلاس ها همگی زنده و لایو هستند.
کلاس های لایو یعنی کلاس هایی که از قبل ضبط شده نیستند! در حقیقت کلاس هایی هستند که شما در روز و ساعتی که از روی تقویم معلم قبلا رزرو کرده اید وارد کلاس خود میشوید و به صورت زنده با معلم خود زبان اموزی رو شروع میکنید (مانند نرم افزار ایمو و یا اسکایپ ولی خیلی تخصصی تر و هدفمندتر).
قریب به اتفاق اساتید اُتیچر افراد بومی (Native) بوده که زبان مادری خود را آموزش میدهند. این افراد علاوه بر نیتیو بودن، معلم زبان نیز هستند که همگی دارای مدارک بین اللمی آموزش به غیر انگلیسی زبان ها هستند. تمامی اساتید اُتیچر، فرایند مصاحبه، بررسی رزومه و سایر فیلترهای جذب را پشت سر گذرانده اند.
در مورد زبان انگلیسی، اساتید ما غالبآ بریتیش و امریکن هستند. هر چند در دنیای امروزی، تمرکز ما باید روی درک همه نوع لهجه ها باشد تا فقط لهجه ای خاص.
اما در مورد آزمون ها: اگر هدف شما آیلتس است، ترجیحآ استادی بریتیش، و اگر هدفتان تافل است، ترجیحآ استادی امریکن را برای خود انتخاب نمایید.
بلی! همانطور که قبلآ گفته شد، همه افرادی که به عنوان معلم در سایت قرار گرفته اند، دارای مدرک آموزش زبان به غیر انگلیسی زبان ها هستند مثلا آموزش به چینی ها، ژاپنی ها و سایر کشورها. پس این افراد بسته به سطح زبان شما، نوع کلماتی که استفاده میکنند، سرعت صحبت کردنشون و خیلی از موارد دیگر را با توجه به شرایط شما مطابق خواهند ساخت. البته تجربه بهمون ثابت کرده که افرادی بیشترین استفاده از سیستم اُتیچر را خواهند داشت که تقریبا سطح پیش متوسط و یا بالاتر رو دارند.
با کلیک کردن روی جستجوی یک استاد میتوانید لیست تمامی اساتید رو ببینید. با بررسی مواردی همچون ویدئو معرفی استاد، قیمت تدریس، رزرومه، نظرات زبان آموزان قبلی و .... میتوانید به راحتی استاد خود را انتخاب کنید. عجله نکنید! وقتی تا 80 درصد مطمئن شدید که استاد مورد نظرخودتون را پیدا کرده اید، ابتدا یک نیم ساعته آزمایشی را با اون استاد رزرو و برگزار کنید. اگر راضی بودید، اونوقت نسبت به رزرو جلسات بیشتر با اون استاد اقدام کنید.
جلسه آزمایشی به منظور شناخت شما از معلم و معلم از شما تعبیه شده است. استاد در جلسه آزمایشی شما را تعیین سطح کرده، شرایط فعلی شما را شناخته و بسته به نیازتان از زبان آموزی، برنامه ای کوتاه و یا بلند مدت را به شما ارائه خواهد کرد. درست همانند لباسی که به تن شما دوخته میشود.
پس از برگزاری جلسه آزمایشی اگر از برنامه معلم راضی بودید، میتوانید نسبت به رزرو جلسات بیشتر با آن استاد اقدام نمایید.
نه! اگر از تصمیم خود مطمئن هستید، مشکلی وجود ندارد، میتوانید از همان ابتدا با کلاس های یک ساعته شروع نمایید.
در حال حاظر بلی! قریب به اتفاق کلاس های ما خصوصی هستند یعنی فقط معلم تان و شما در کلاس حضور دارید.
تا لانچ شدن کلاس های نیمه خصوصی در آینده ای نه چندان دور، اگر دوست دارید با چند نفر از دوستانتان به صورت نیمه خصوصی کلاس برگزار نمایید، لطفا به پشتیبانی سایت اطلاع داده تا هماهنگی های لازم انجام شود. هزینه این نوع کلاس ها به طور قابل توجهی نسبت به کلاس های خصوصی پایینتر خواهد بود.
بسیار خوب! توجه بفرمایید که در ایران به طور میانگین قیمت کلاس های گروهی که حدودا بین 10 تا 15 نفر در آن شرکت میکنند تقریبا 15 هزار تومن به ازای هر جلسه است که با لحاظ کردن هزینه های رفت و آمد، کتاب و ...هر جلسه حدود 20 هزار تومن برای شما تمام خواهد شد. و اما در اُتیچر کلاس شما خصوصی است یعنی بیشتر از 80 درصد تایم کلاس تنها در اختبار شما قرار خواهد گرفت. همچنین مکالمه و قدرت شنیداری شما به به سرعت تقویت خواهد شد: درست همانند اینکه در حال زندگی در یک کشور خارجی هستید.
به اُتیچر. در حقیقت ما واسطه بین معلم و شما هستیم که هزینه کلاس ها را از شما دریافت و به معلم پرداخت خواهیم کرد. پرداخت رو میتوانید از درگاه های بانک های ایرانی داخل سایت انجام بدین. خیلی ساده!
در حال حاظر، زبان های انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی و آلمانی سایت فعال هستند که سایر زبان ها نیز باتوجه به تعداد درخواست ها اضافه خواهند شد. اگر زبان مورد نظر شما در لیست ما وجود نداره، لطفا به ما اطلاع دهید.
فراگیران می توانند بسته به نظر شخصی و همچنین پیشنهاد استاد خود هر تعداد کلاس را از پیش رزرو کنند. در وب سایت اُتیچر در هر بار رزرو می توانید 1، 5، 10، 20 و یا 50 جلسه را برای خود رزرو کنید. توجه داشته باشید که با رزرو جلسات بیشتر از یک، از تخفیف برخوردار خواهید شد.
کلاس هاتون رو میتونید با لپ تاپ (ترجیحا)، موبایل و یا تب لت برگزار کنید. توجه داشته باشید که امروزه تقریبا تمامی لپ تاپ ها و موبایل های هوشمند، دوربین و مایکروفون سرخود دارند، پس نیازی به تهیه سخت افزار خاصی نیست. فقط اگر دوست داشتید کیفیت صوتی بالاتر بره، میتونید از هدست و یا هندزفری استفاده کنید.
نگران نباشید، ما از تکنولوژی های روز دنیا استفاده میکنیم، یعنی نرم افزارمون خودش رو با شرایط اینترنت شما وفق میده. ولی خوب برای اطمینان پیشنهاد میدهیم که سرعت اینترنتتون رو در speedtest.net بسنجید. سرعت دانلود و اپلود بهتره حداقل Mb/ps500 باشه.
خیر. الزاماً نیازی نبوده تا از وب کم استفاده شود. حتی دیده شده زمانی که تصویر خاموش است، فراگیران تمرکز بیشتری بر روی صدای استاد داشته که به تقویت مهارت شنیداری فراگیر کمک شایانی می کند. هرچند اگر دوست دارید تا تصویری با استاد خود صحبت کنید، از دید اُتیچر کاملاً بلامانع است.
در اُتیچر، کلاس آزمایشی، نیم ساعته و کلاس های معمولی دیگر هر کدام یک ساعته تعریف شده است.
در حال حاضر خیر! رزرو کلاس ها باید حداقل 12 ساعت از پیش مانده به زمان کلاس انجام گیرد.
خیر، وب سایت به شما امکان رزرو تدریجی کلاس ها را نیز می دهد.
به عنوان مثال اگر هم اکنون هزینه ی 5 جلسه را پرداخت کرده اید، جلسات خود را میتوانید به مرور زمان رزرو نمایید.
به منظور اجتناب از لغوها و همینطور تغییر زمان های مکرر، اُتیچر به شما پیشنهاد می دهد، یک جلسه را ابتدا برگزار و سپس نسبت به رزرو جلسه بعدی اقدام نمایید.
اعتبار شما به مدت یک سال در سایت باقی خواهد ماند.
با توجه به وقت شناسی معلم ها این اقدام به ندرت رخ میدهد، ولی در صورت بروز، معلم تا 72 ساعت آینده، جلسه از دست رفته را به حالت برگزار نشده در آورده و یک کلاس جبرانی برای شما تعریف می کند. این کلاس جبرانی به تعداد کلاس های رزرو نشده شما اضافه خواهد شد.
شما نیز متعاقبا می توانید مجددا در هر زمانی نسبت به رزرو جلسه از دست رفته اقدام نمایید.
با کلیک روی بخش «مشاهده ی جلسات رزرو نشده» در داشبورد خود، می توانید لیست کلاس های رزرو نشده ی خود را مشاهده نموده و نسبت به رزرو آنها اقدام نمائید.
کلاسی که رزرو شده است به این معنا است که معلم در آن جلسه حضور خواهد یافت.
امکانات متعددی همچون تغییر زمان کلاس، لغو زمان کلاس و حذف کلاس های رزرو شده وجود دارد که به راحتی میتوانید در مواقع اضطراری از آنها استفاده نمایید.
اما در صورتی که هیچ اقدامی از سوی شما به عنوان زبان آموز صورت نگیرد و در کلاس خود حضور پیدا نکنید، کلاس شما به عنوان برگزار شده تلقی شده و امکان عودت مبلغ پرداختی برای آن جلسه وجود نخواهد داشت.
خیر! به عنوان یک زبان آموز، این اجازه به شما داده نمیشود تا اطلاعات شخصی خود را با استادتان به اشتراک بگذارید.
اُتیچر این حق را به خود میدهد تا اکانت زبان آموز خاطی را به طور موقت و یا دائمی به حالت معلق در آورد.
لطفا از امکان ارسال پیام شخصی به اساتید، در مواقع ضروری، کسب اطلاعات از شیوه ی تدریس اساتید، آگاه ساختن استاد از یک رویداد خاص و … استفاده نمائید.

2017 اُ-تیچر. تمام حقوق برای مؤسسه ی اُ-تیچر محفوظ است.