skip to Main Content

اپ آموزش زبان انگلیسی به چه کاری می‌آید؟

اپ آموزش زبان انگلیسی
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

این روزها تقریبا همه‌ ما یک گوشی هوشمند دستمان است و در بسیاری از کارهای روزانه از خرید تا انتقال وجه و… از آن استفاده می‌کنیم. با این شرایط دور از انتظار نیست که افراد با دانلود یک یا چند اپ آموزش زبان انگلیسی سعی کنند سطح زبانشان را ارتقا بدهند. در واقع اگر از آن دسته افرادی هستید که دلتان می‌خواهد زبان انگلیسی‌تان خوب شود، باید از هر فرصت و موقعیتی برای بهبود مهارت‌های زبانی‌تان استفاده کنید.

اپ آموزش زبان انگلیسی این نیاز شما را پاسخ می‌دهد. شما با وجود یک اپ آموزش زبان انگلیسی روی گوشی‌تان، از امکانات متعدد آن برخوردار خواهید شد. در ادامه مزایای یک اپ آموزش زبان انگلیسی را بیشتر مورد بررسی قرار می‌دهیم.

نرم افزار آموزش زبان انگلیسی به چه دردی می‌خورد؟

نرم افزار یادگیری زبان انگلیسی

با وجود یک اپ آموزش زبان انگلیسی روی گوشی، می‌توانید از هر فرصتی مانند ترافیک، زمان انتظار در مطب پزشک و موارد مشابه، برای یادگیری و ارتقا زبان انگیسی استفاده کنید. علاوه بر این امکاناتی که در نرم افزار آموزش زبان انگلیسی در نظر گرفته شده، می‌تواند تمام مهارت‌های زبانی شما را همزمان تقویت کنید. در حالی که ممکن است خواندن کتاب‌های آموزشی نتواند تا این حد به شما کمک کند.

دیگر اینکه در اپ آموزش زبان انگلیسی، آزمون‌هایی برای سنجش آموخته‌های کاربران پیش‌بینی شده است. به این ترتیب شما هرزگاهی می‌توانید توانایی‌های خود را بسنجید و نقاط ضعف و قوت خود را بیابید.

اما در حال حاضر تعداد زیادی نرم افزار یادگیری زبان انگلیسی در دسترس است؛ اینکه کدام را انتخاب کنیم و یا اینکه کدام یک، بیشتر نیازهایمان را تامین می‌کنند، بستگی به برنامه‌ریزی و شکل اپلیکیشن دارد. در ادامه چند اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی به اختصار معرفی می‌شوند.

معرفی چند اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی

همان طور که اشاره شد، امروز چندین اپ آموزش زبان انگلیسی وجود دارد که ممکن است انتخاب را کمی دشوار کند. اگر درباره جزئیات و بخش‌های آنها اطلاعات کافی داشته باشید، احتمالا راحت‌تر از بین آنها بهترین نرم افزار آموزش زبان انگلیسی را انتخاب می‌کنید. در ادامه تعدادی از این اپ‌ها معرفی می‌شوند.

نرم افزار آموزش زبان انگلیسی

  1. اپ آموزش زبان انگلیسی دولینگو

احتمالا نام دولینگو را به عنوان یکی از آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی شنیده‌اید. خوب است بدانید که دولینگو، ابتدا یک نرم افزار یادگیری زبان انگلیسی و سایر زبان‌ها بود و بعدا آزمون آن هم ایجاد شد. در دولینگو ابزارهای متفاوتی وجود دارد که هر چهار توانایی خواندن، نوشتن، شنیداری و مکالمه را تقویت خواهید کرد. البته دولینگو منحصر به آموزش زبان انگلیسی نیست و آموزش زبان‌هایی نظیر فرانسه، ایتالیایی، ترکی، آلمانی، اسپانیایی و… را نیز در این اپ می‌یابید.

برای اطلاعات بیشتر از آزمون، مقاله آزمون دولینگو چیست را بخوانید.

  1. اپ آموزش زبان انگلیسی رزتا استون

دیگر نرم افزار یادگیری زبان انگلیسی معتبر، اپ رزتا استون است. از امتیازات این اپلیکیشن می‌توان به پشتیبانی از زبان فارسی آن اشاره کرد. این امکان به طور خاص برای کسانی که یادگیری زبان را از صفر شروع می‌کنند، مفید است. علاوه بر این با استفاده از ابزارهای رزتا استون، می‌توانید تلفظتان را هم اصلاح کنید.

  1. اپ آموزش زبان انگلیسی Hello English

یکی دیگر از اپلیکیشن‌های معتبر زبان انگلیسی، اپلیکیشن Hello English است. در این اپ نیز توانایی‌های خواندن، نوشتن، شنیداری و مکالمه کاربران همزمان تقویت می‌شود. ضمنا روش‌هایی که در این اپلیکیشن هندی وجود دارد، یادگیری زبان انگلیسی را برای کودکان راحت‌تر کرده است. در این اپ ۱۰ هزار واژه با تلفظ دقیق آنها آمده است.

  1. اپ آموزش زبان انگلیسی Learn Languages with Memrise

اگر دلتان می‌خواهد هم سرگرم شوید و هم زبان انگلیسی یاد بگیرید، این اپ مناسب شماست. در این اپلیکیشن کاربر با تماشای ویدئو، مهارت‌های زبانی را یاد خواهد گرفت. یادگیری زبان انگلیسی با این اپلیکیشن نیازمند صرف وقت زیاد است.

  1. اپ آموزش زبان انگلیسی لرنیت

لرنیت از جمله اپلیکیشن‌های فارسی برای یادگیری زبان انگلیسی است که توسط متخصصان ایرانی طراحی شده است. در این اپلیکیشن، گرامر به زبان فارسی آموزش داده می‌شود اما مفاهیم و تعاریف به زبان انگلیسی است. روش آموزش در این اپلیکیشن Grammar Translation Method است که به اختصاص GTM گفته می‌شود.

  1. اپ آموزش زبان انگلیسی Busuu

یکی دیگر از اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی، Busuu است. در این اپلیکیشن از شیوه‌های نوین آموزش زبان انگلیسی استفاده شده است. این اپ برای مبتدیان بسیار مناسب است چرا که هر روز پس از آموزش‌ها، کاربر متوجه می‌شود که در آن روز چه چیزهایی یاد گرفته است.

  1. اپ آموزش زبان انگلیسی Sentence Master Pro

اگر اهل بازی هستید، این اپ مناسب شماست. در واقع این اپ، بازی محور است. در واقع با روش‌های مختلف، کاربر باید جملات مختلف را نظم و ترتیب دهد. یادگیری گرامر و کلمات از اصلی‌ترین بخش‌های این اپ است. علاوه بر این، بخشی از این اپ به آموزش ضرب‌المثل‌های زبان انگلیسی اختصاص یافته است.

  1. اپ آموزش زبان انگلیسی Elevate

این اپ هم از آن دست برنامه‌هایی است که هر چهار مهارت زبانی خواندن، نوشتن، شنیداری و مکالمه زبان انگلیسی را همزمان با هم به پیش می‌برد. علاوه بر این، با استفاده از این اپ، دایره واژگان کاربران وسیع خواهد شد. در این اپلیکیشن تعداد زیادی بازی نیز وجود دارد که کاربر با انجام آنها، به تقویت مهارت‌های زبانی خود کمک می‌کند.

  1. اپ آموزش زبان انگلیسی چکامه

شاید زمانی تصورش هم سخت بود که هم از گوش دادن موسیقی لذت ببرید و هم زبان انگلیسی یاد بگیرید، اما امروزه با توجه به امکانات و اپلیکیشن‌های امروزی، دیگر چنین امری غیرممکن نیست. اپ چکامه با استفاده از موسیقی‌هایی به زبان انگلیسی، علاوه بر تقویت شنیداری به وسیع شدن دایره لغات، اصلاح تلفظ و بهبود دیکته کمک می‌کند.

  1. اپ آموزش زبان انگلیسی واژه آموز

یکی دیگر از اپ های آموزش زبان انگلیسی ایرانی، اپ واژه آموز است. پایه این اپ، کتاب‌های ۵۰۴ و ۱۱۰۰ هستند. تقویت دایره لغات و بهبود توانایی مکالمه از ویژگی‌های اپ واژه آموز است.

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی

استفاده از نرم افزار یادگیری زبان انگلیسی کافی است؟

حالا این پرسش می‌آید که آیا استفاده از اپ آموزش زبان انگلیسی به تنهایی کافی است یا خیر. و آیا در کنار استفاده از اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی به استاد هم نیاز داریم. برای پاسخ به این پرسش‌ها ابتدا باید هدف خود را از یادگیری زبان انگلیسی مشخص کنید. اگر قصد دارید زبان انگلیسی را تنها به عنوان یک زبان جدید یاد بگیرید و زمان یادگیری برایتان مهم نیست، استفاده از اپ آموزش زبان انگلیسی احتمالا برایتان کافی است.

اما اگر قصد دارید با اهداف خاصی نظیر مهاجرت یا آمادگی برای تحصیلات تکمیلی زبان انگلیسی را یاد بگیرید، دیگر اپ آموزش زبان انگلیسی به تنهایی کفایت نمی‌کند. در چنین موقعیت‌هایی علاوه بر محدودیت زبانی، برای تسلط بر جزئیات به استادی نیاز دارید که تمام نکات را به طور دقیق به شما آموزش دهید. بنابراین اگر هدفتان این است که برای مهاجرت یا آزمون‌های بین‌المللی نظیر آیلتس یا دولینگو آماده شوید، باید به دنبال یک استاد باتجربه و حرفه‌ای بگردید. در اتیچر ابزارهای مختلفی وجود دارد که استاد خوبی برای خود پیدا کنید؛ مراجعه به پروفایل استاد و خواندن نظرات کاربران بخشی از این ابزارهاست. علاوه بر این اتیچر امکان منحصربه‌فردی را برایتان به وجود آورده است؛ شما می‌توانید پنج جلسه رایگان را با پنج استاد مختلف بگذارنید و از میان آنها بهترین را انتخاب کنید. به این ترتیب آموزش را با یک استاد کارآزموده آغاز می‌کنید و با تمرین و پشتکار پیش می‌روید. در کنار آن هم از تمام فرصت‌های موجود برای استفاده از اپ آموزش زبان انگلیسی برای تقویت توانایی‌هایتان استفاده کنید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که به این نوشته نظر میدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
×Close search
Search