یادگیری تلفظ و لهجه با سبک منحصر به فرد؛ داشتن لهجه طبیعی غیر ممکن نیست!
یادگیری تلفظ و لهجه با سبک منحصر به فرد؛ داشتن لهجه طبیعی غیر ممکن نیست!

فرا گرفتن زبان انگلیسی به کمک گرامر، واژگان و ریدینگ انتهای ماجرا نیست! یک باور غلط در بین خیل عظیمی از زبان آموزان این است که پس از رسیدن به سطح نسبتا مناسبی از مهارت مکالمه دیگر همه چیز تمام می شود. اما یک نکته را نباید فراموش کنیم: انگلیسی زبان ها و افراد محلی – چه امریکن و چه بریتیش –  مثل دیکشنری و سی دی کتاب های آموزشی ما حرف نمی زنند. گفتار محاوره ای آن ها قواعد و ویژگی های خاص خود را دارد

بنابراین یاد گرفتن نحوه تلفظ صحیح و محاوره ای در زبان انگلیسی به عنوان یکی از جنبه های مهم این عرصه شناخته می شود. شما به عنوان یک زبان آموز با سطح متوسط یا حتی پیشرفته در زبان انگلیسی باید به دنبال رسیدن به لهجه اصطلاحا نیتیو لایک باشید.

اما یک مشکل؟

آیا تاکنون با آگهی دوره های آموزش تلفظ زبان انگلیسی روبرو شده اید؟ آیا موسسه ای که در آن مشغول یادگیری زبان انگلیسی هستید، دوره تلفظ و کاهش لهجه برگزار می کند؟

آیا مدرسین زبان شما خودشان در زمینه تلفظ و لهجه توانا و قوی هستند؟

متاسفانه پاسخ اکثر افراد به سوالاتی از قبیل موارد بالا منفی است. با توجه به پایین‌تر بودن اولویت یادگیری لهجه قوی‌تر در بین زبان آموزان، موسسات زبان و مدرسین کمتر به این جنبه از آموزش انگلیسی توجه دارند. شاید برخی هم تخصص و توانایی آن را نداشته باشند؛ صادقانه چند درصد از مدرسین زبان ما خودشان در زمینه لهجه قوی هستند؟!

اما پیشنهاد ویژه...

از همین رو بود که چند سال قبل دوره ویژه و تخصصی مربوط به تلفظ و گفتار صحیح را برای زبان آموزان به صورت خصوصی و گروهی آغاز کردم و خوشبختانه بازخورد نهایی و خروجی این دوره ها بسیار رضایت بخش بود. در این دوره ویژه، تمرکز اصلی بر روی گفتار و تلفظ زبان آموزان است و تمرینات زیادی در همین راستا پیگیری می شود. 

محتوی دوره بسیار جامع بوده و از آشنایی با سیلاب ها آغاز شده و به مباحث پیچیده تری همچون اتصال کلمات به هم و اینتونیشن ختم می شود.

با توجه به بازخورد مثبت اکثریت شرکت کنندگان در دوره منحصر به فرد و تخصصی تلفظ و لهجه و استقبال خوبی که از آن شده است پیشنهاد می کنیم حتما یک جلسه رایگان مشاوره و تعیین سطح خصوصی را با بنده رزرو کنید تا با کسب اطلاعات بیشتر بتوانید تصمیم خودتان را با اطمینان بگیرید.

Parham Marezlou مارزلو
نویسنده Parham Marezlou مارزلو