08-02-2018

چرا نمی توانم انگلیسی صحبت کنم؟

سالهای زیادی صرف یادگیری زبان انگلیسی می‌کنید، در کلاس‌های مختلف شرکت می‌کنید و از معلمان زیادی کمک می‌گیرید تا گرامر را بیشتر یاد بگیرید، دایره لغات خود را افزایش دهید، بتوانید بخوانید و بنویسید، ولی با همه این‌ها هنوز هم نمی‌توانید راحت و روان انگلیسی صحبت کنید.

برای یافتن پاسخ این سوال که ” چرا نمی توانم انگلیسی صحبت کنم؟” بهتر است که این مقاله را تا آخر بخوانید.

جواب این است: شما قبل از اینکه بتوانید صحبت کنید، خواندن و نوشتن را می آموزید.

راجع به آن فکر کنید. وقتی شما زبان مادری خود را یاد گرفتید ابتدا خواندن و نوشتن را آموختید یا صحبت کردن؟

. البته صحبت کردن. همه ما در ابتدا صحبت کردن را یاد گرفتیم. ما ابتدا مهارت های گفتاری را فرا گرفتیم، سپس شروع به خواندن و نوشتن کردیم. اجازه بدهید برای روشن‌تر شدن موضوع به تجربه یکی از زبان آموزان اشاره کنیم:

«مثال من درباره اینکه” چرا یادگیری زبان را باید با صحبت کردن شروع کرد”، تجربه خودم در یاد گرفتن زبان تایلندی است. من قبل از آموختن خواندن و نوشتن تایلندی، سالها به زبان تایلندیٔ صحبت می کردم.

وقتی من تایلندی صحبت می کردم بیشتر به تلفظ ها و حتی لهجه صجبت کردن دیگران توجه می کردم بطوری که من از منطقه ای که در آن تایلندی را آموختم، لهجه دارم و وقتی در سایر نقاط تایلند هستم افرادی که با من صحبت می کنند متوجه می شوند که من تایلندی را با لهجه ایسن(شمال شرقی تایلند) یاد گرفته ام.

یکی از هیجان انگیزترین چیزها برایم این بود که وقتی به فروشگاه های محلی می رفتم همه با تعجب به من نگاه می کردند و می گفتند” تو شبیه به خارجی ها هستی ولی بخوبی و با لهجه محلی، تایلندی صحبت می کنی”.»

بنابراین اکنون می دانید که مشکل اصلی شما  در  صحبت کردن انگلیسی چیست؟

چگونه مشکل را حل کنیم؟

به سادگی با استفاده از یک مربی انگلیسی زبان. کسی که بتواند  به شما گرامر انگلیسی و واژگان را آموزش دهد و اینها را به مهارت های صحبت کردن واقعی تبدیل کند. من می دانم سوال بعدی شما این است: مربی انگلیسی زبان کیست؟
اجازه دهید این طور در نظر بگیریم … زمانی که یاد گرفتید که چگونه فوتبال بازی کنید،  توانستید قوانین فوتبال را نیز از خانواده و دوستان خود یاد بگیرید .

اما زمانی که شما به یک تیم واقعی فوتبال یا یک لیگ بپیوندید و شما یک مربی فوتبال واقعی داشته باشید، واقعا در فوتبال بازیکن خوبی خواهید شد. چون کسی هست که به شما بگوید طرز صحیح بازی کردن چگونه است و تمام فوت و فن‌های فوتبال را به شما بیاموزد. کسی که بهتر از شما فوتبال می داند وکسی که می داند چگونه مربیگری کند!

خوب شما هم می توانید با کمک یک مربی انگلیسی زبان به راحتی انگلیسی صحبت کنید. مربی زبان انگلیسی به شما در یاد گرفتن آنچه نمی دانید کمک می کند و راهنمایی های لازم در این زمینه را به شما می دهد و اعتماد به نفس شما را بالا می برد.

حتی اگر شما یک مبتدی هستید، یک مربی انگلیسی زبان می تواند به شما به همان شیوه ای که خانواد ه شما در ابتدا به شما صحبت کردن آموختند صحبت کردن به زبان انگلیسی را به شما یاد دهد. حتی قبل از شروع به یادگیری خواندن و نوشتن.
برای آشنایی با مربیان انگلیسی زبان و رزرو اولین جلسه رایگان به صفحه جستجوی یک استاد مراجعه فرمایید.