16-04-2018

۲ اصل مهم در نوشتن مقاله‌‌های انگلیسی کوتاه

تجربه نشان داده است که زبان آموزان به سادگی و در مدت زمان کوتاهی می‌توانند مکالمه زبان انگلیسی را فرا گیرند. با این حال، در مقایسه با مکالمه، مهارت‌های نوشتاری این افراد بسیار ضعیف است و جای زیادی برای کار دارد. به همین علت این افراد نمی‌توانند مقاله‌های انگلیسی منظم و قابل قبول بنویسند. یکی از مهم‌ترین مشکلات موجود در میان این افراد، عدم توانایی کافی برای نظم دادن به افکارشان است.

با توجه به تجربه زیادی که در زمینه آموزش داریم، به دو اصل مهم دست پیداکرده‌ایم که در کلاس‌های آموزش زبان، همیشه به این دو موضوع اشاره می‌کنیم.

اصل اول

باید تلاش کنید تا موضوع اصلی مقاله را در یک جمله خلاصه نمایید. به‌عنوان مثال ” کارهایی که در طول تعطیلات تابستانی انجام داده‌ام” این جمله به تنهایی می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید در مورد موضوع مقاله افکار خود را متمرکز کنید و همچنین نقشه کلی آن را به دست آورید.

سعی کنید به جز موضوعات مرتبط با جمله نوشته شده، هیچ مطلب دیگری را در این بخش وارد نسازید. در صورتی که قصد دارید درباره تعطیلات تابستانی خود مطلبی بنویسید، می‌توانید در مورد مسافرت خود به روستای مادربزرگتان اطلاعاتی را ارائه کنید. ولی لازم نیست که در مورد حیوانات موجود در مزرعه و یا تعداد آن‌ها در این مقاله مطلبی را بیان نمایید. چنین مطالبی می‌توانند باعث تغییر روند اصلی نوشته شما شوند.

اصل دوم

دومین اصل برای نوشتن مقالاتی مناسب، به خاطر سپردن سه بخش اصلی در هر نوشته است. هر نوشته باید از سه قسمت عمده شروع، بدنه و پایان برخوردار باشد. گاهی مواقع این بخش‌ها با نام‌های دیگری همانند Introduction، body و conclusion یاد می‌شوند. می‌توانید هر یک از بخش‌های ذکر شده را در پاراگراف‌های متعددی تقسیم بندی نمایید. و در نهایت،  متن تولید شده توسط شما باید حداقل حاوی 3 پاراگراف باشد.

قسمت معرفی مقاله می‌تواند شامل دو تا سه پاراگراف باشد. در این قسمت خواننده می‌تواند با مطالبی که قرار است در ادامه با آن مواجه شود، موضوعاتی را مطالعه نماید. جمله‌ای که می‌توان در قسمت معرفی مقاله با آن روبرو شد چیزی مشابه نمونه زیر است.

“I had many adventures during my summer vacation, and I met many people.”

دومین بخش شامل بدنه پاراگراف است. در این قسمت می‌توانید مطالب اصلی موجود در مقاله خود را در دسترس خواننده قرار دهید. در مقاله مورد نظر، شما می‌توانید در مورد ماجراهای پیش آمده و همچنین افرادی که در طول این سفر آن‌ها را ملاقات کرده‌اید، مطالبی را بنویسید. بدنه مقاله‌های انگلیسی می‌تواند از پاراگراف‌های متعددی تشکیل شود.

در انتها، آخرین پاراگراف متن با عنوان پایان  یا conclusion قرار می‌گیرد. نیاز است تا در این قسمت، نویسنده تمامی مطالب ذکر شده را در 2  یا 3 جمله به صورت خلاصه بیان کند. در این بخش می‌توانید مجدداً به ماجراهایی که در طول این سفر داشته‌اید و همچنین افرادی را که ملاقات کرده‌اید، اشاره کنید.

با استفاده از این دو قانون که همان نوشتن جمله اصلی مقاله و همچنین رعایت بخش‌های مختلف موجود در آن است، می‌توان مقاله‌های انگلیسی خود را به درستی مرتب کرد و به افکار خود جهت داد و در نهایت خود را برای نوشتن مقاله‌های انگلیسی خوب و منظم آماده نمود.