20-01-2018

یادگیری زبان انگلیسی؛ زندگی در محیط انگلیسی زبان یا کلاس زبان؟

 بسیاری از ما از دوستان خود که در خارج از کشور زندگی می‌کنند شنیده‌ایم که چقدر به سرعت توانسته‌اند تا زبان کشوری را  که در آن زندگی می‌کنند، یاد بگیرند در ادامه از زبان یکی از افرادی که در  کشور خود به یادگیری زبان انگلیسی مشغول بوده ولی با سفر به یک کشور انگلیسی زبان تجربیات جدیدی در یادگیری زبان انگلیسی  بدست آورده با راز یادگیری زبان آشنا می‌شویم..

سلام اسم من سزار است. ۲۷ سال دارم و بیش از ۸ سال است که  اسپانیایی درس می دهم. من اسپانیایی هستم و تقریبا ۳ سال پیش تصمیم گرفتم به آمریکا بیایم تا مسیر جدیدی را در زندگی خود دنبال کنم. زمانی که در اسپانیا بودم  تقریبا ۱۱ سال انگلیسی می خواندم و فکر می کردم زبان انگلیسی من بسیار خوب است.

در واقع با وجود این که من اعتماد به نفس خوبی دارم و  ۱۱ سال از مدرسه تا دانشگاه انگلیسی خواندم زندگی در خارج به من یاد داد که با آن ۱۱ سالی که برای یادگیری زبان انگلیسی، گرامر، دایره لغات و تمرین و تکرار صرف کرده بودم چه کارهای دیگری که می‌توانستم انجام دهم؛ چرا که با زندگی کردن در خارج بسیار سریع‌تر می توان انگلیسی یاد گرفت. اما این همه آن چیزی نیست که می خواهم به شما بگویم!

انگلیسی من در حد عالی نیست اما در کمال تاسف باید بگویم چیزهایی که در طی سه سال آمدنم به آمریکا یاد گرفتم خیلی بیشتر از آن چیزی است که ۱۱ سال در اسپانیا فرا گرفتم. اما چطور چنین

چیزی چطور ممکن است؟!

راز اصلی یادگیری زبان

در واقع قبل از آمدن به آمریکا به همان  شیوه‌ای که انگلیسی یاد گرفتم، اسپانیایی هم تدریس می کردم. تکرار، گرامر، واژگان، قوانین حفظ و… اما با آمدن به خارج دیدم عوض شد! دلیل اینکه چرا در خارج ما بیشتر و سریعتر زبان یاد می گیریم این است که” ما به یادگرفتن تمرکز نمی کنیم” منظورم این است که تمرکز شما بر این است که چگونه غذا سفارش دهید، چگونه خرید کنید، چگونه به رئیس خود توضیح بدهید، چگونه با دیگران احوالپرسی کنید، چگونه بلیط اتوبوس تهیه کنید و خیلی چیزهای دیگری که در زندگی روزمره با آنها روبرو می شوید .

هدف شما در خارج یاد گرفتن انگلیسی، اسپانیایی، چینی و…  نیست . شما کارهای دیگری به جای آن انجام می‌دهید. شما احتیاج پیدا می کنید که از زبان به عنوان پلی برای رسیدن به خواسته هایتان استفاده کنید. وقتی هدف شما این است که از طریق زبان کارهای دیگری انجام دهید شما بسیار سریعتر و بهتر زبان را یاد می گیرید این همان دلیلی است که چرا زبان انگلیسی را وقتی در خارج از . کشور زندگی می‌کنیم به مراتب ساده‌تر از زمانی که از روی اسلایدهای کامپیوتری زبان را می‌خوانیم یاد می‌گیریم. بنابراین تصمیم گرفتم نحوه آموزش اسپانیایی خود را تغییر دهم و آن را به سطح  کاملا جدیدی تبدیل کنم. من مربی اقتصاد و زندگی هستم، بنابراین تصمیم گرفتم یک قدم جلوتر بروم حالا من فقط اسپانیایی تدریس نمی کنم بلکه در کنار آن تکنیک‌های بهبود زندگی و مهارت‌های کسب وکار را هم به دانش آموزانم یاد می‌دهم. به این ترتیب آنها در یک محیط اسپانیایی چیزهای مفیدی برای زندگی و شغل و کسب و کار خود یاد می گیرند!

چون وقتی تمرکز شما بر روی یادگیری “با ” زبان به جای یادگیری “یک” زبان باشد، زبان را بهتر یاد می گیرید .

 ما در اتیچر بستر شبیه سازی شده زندگی در شرایط خارج از کشور برای یادگیری زبان های خارجی را فراهم کرده‌ایم . برای رزرو  اولین جلسه رایگان خود از اینجا اقدام فرمایید.