10-01-2018

آزمون IELTS و نحوه پاسخ دهی به سوالات Reading در کمتر از ۶۰ دقیقه

یکی از مشکلات عمده داوطلبان آزمون IELTS، مدیریت زمان و پاسخ به سؤالات موجود در بخش Reading این آزمون است. در ریدینگ آیلتس از داوطلبان خواسته می‌شود تا در مدت یک ساعت، به سؤالات موجود در این بخش به طور کامل پاسخ دهند. با این حال، با کاربرد استراتژی مناسب، امکان پاسخ به سه ریدینگ آیلتس در کمتر از یک ساعت وجود دارد. در این قسمت، قصد داریم استراتژی‌های مناسبی را برای پاسخ دهی به بخش ریدینگ آیلتس در اختیار شما قرار دهیم. با اُتیچر همراه باشید.

سؤالات خود را در حین خواندن متن پاسخ دهید

در صورتی که وقت کافی برای پاسخ گویی به سؤالات مرتبط با متون آیلتس ندارید، می‌توانید از استراتژی‌های مختلفی برای پاسخ دادن در زمان محدود خود استفاده کنید. یکی از بهترین این نمونه‌ها که در موارد مختلفی با موفقیت اجرا شده، پاسخ به سؤالات در حین خواندن متن ریدینگ است. داوطلبان وقتی برای اولین بار شروع به خواندن متنی می‌کنند، بهتر است تا پاسخ‌های مرتبط با سوالات آن را نیز در همان زمان از درون متن پیدا کنند.

معمولاً بهتر است تا داوطلبان آزمون آیلتس، در ابتدا سؤالات موجود را مطالعه کنند و خود را با اطلاعات درخواست شده آشنا کنند. و سپس سراغ یافتن پاسخ‌های مربوطه در متن بروند. وقتی که توانستید پاسخ اولین سؤال را پیدا کنید، سراغ سؤال دوم بروید، و از همان جایی که سؤال اول را پیدا کردید، خواندن متن را شروع کنید تا بتوانید پاسخ سؤال دوم را پیدا نمایید. با استفاده از این استراتژی می‌توانید در وقت خود به میزان بسیار زیادی صرفه جویی کنید و هرگز از این که نتوانستید تمام بخش Reading را مطالعه کنید ناراحت نخواهید شد. علاوه بر این، می‌توانید حتی پس از پاسخ به تمامی سؤالات، مقداری از وقت خود را صرف بررسی مجدد سؤالات و پاسخ‌های مربوطه کنید.

پاسخ‌های خود را همزمان با یافتن آن‌ها به پاسخنامه منتقل کنید

یکی از نکات با اهمیت دیگر در این زمینه، شیوه انتقال پاسخ سؤالات خود به پاسخ نامه است. به دلیل اینکه در آزمون آیلتس وقت اضافی برای انتقال پاسخ سؤالات به پاسخنامه اختصاص داده نمی‌شود، پیشنهاد می‌شود در همان وقتی که جواب‌های مناسب را پیدا کردید، آن‌ها را به پاسخ نامه منتقل کنید. برای انجام بهتر این کار، پیشنهاد می‌شود تا در ابتدا پاسخ‌های مرتبط با سؤالات موجود در یک متن را به صورت کامل پیدا کنید، و سپس بلافاصله آن‌ها را به پاسخ نامه منتقل نمایید.

این کار باعث می‌شود تا اطمینان بیشتری در زمینه انتقال پاسخ‌های خود به برگه پاسخنامه پیدا کنید و نگران انتقال آن‌ها در دقیقه آخر نباشید. علاوه بر این، می‌توانید با این کار در وقت خود صرفه جویی کنید و مستقیماً جواب‌های خود را بدون نوشتن در جایی دیگر وارد پاسخ نامه نمایید.

 

مدیریت مؤثر زمان

همیشه به یاد داشته باشید که در بخش ریدینگ آیلتس، برای پاسخ دادن به 40 سؤال، فقط در حدود 60 دقیقه فرصت دارید. به طور قطع، سومین متن از این آزمون نسبت به باقی موارد، سخت‌تر خواهد بود. به همین دلیل ممکن است نیاز باشد تا زمان بیشتری را به این بخش اختصاص دهید. کاربرد شیوه‌های مناسب مدیریت زمان، می‌تواند کمک‌ بسیار زیادی در بخش ریدینگ آزمون آیلتس کند. سعی کنید تا اولین ریدینگ از آزمون آیلتس را در کمتر از 20 دقیقه پاسخ دهید. علاوه بر این، بهتر است دومین متن را نیز در کمتر از 20 دقیقه به پایان برسانید و به همین دلیل وقت بیشتری برای پاسخ دهی به متن سوم خواهید داشت.

سعی کنید وقت زیادی صرف یک سؤال نکنید

در پاسخ به سؤالات بخش ریدینگ آیلتس می‌توانید از استراتژی‌هایی که در قبل به آن‌ها اشاره شد، استفاده کنید. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که وقت زیادی را نیز صرف یک بخش نخواهید کرد. به طور قطع دشواری گروهی از سؤالات از نمونه‌های دیگر بیشتر خواهد بود. به همین علت نیاز است تا مدیریت مناسبی بر روی این گونه سؤالات داشته باشید. به جای صرف مدت زمان بسیار زیادی برای پاسخ به این‌گونه سؤالات بهتر است سراغ سؤالات ساده‌تر بروید. با این کار می‌توانید وقت بیشتری داشته باشید و در عین حال، اعتماد به نفس خود را نیز افزایش دهید. به دنبال آن، سراغ سؤالات دشوارتر بروید یا در نهایت یک گزینه را به صورت حدسی انتخاب کنید. با این حال، اطمینان حاصل کنید که حتماً سراغ این سؤالات بروید و پاسخ به آن‌ها را فراموش نکنید، در غیر این صورت، نمره مرتبط با این موارد را از دست خواهید داد.