30-01-2018

۷ راه مکالمه زبان انگلیسی با اعتماد به نفس بالا

صحبت کردن به یک زبان خارجی کار ساده ای نیست، حتی وقتی ما به اندازه کافی یاد می گیریم که صحبت کنیم، اغلب اعتماد به نفس کافی برای نشان دادن مهارت های خود را  نداریم، استرس داریم و بیشتر به این فکر می کنیم که اشتباه نکنیم. با این حال، بسیاری از مردم در سراسر جهان آموخته اند که چگونه به خوبی انگلیسی صحبت کنند، بنابراین این کار امکان پذیر است. در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند به شما در ایجاد اعتماد به نفس بیشتر کمک کند. در ادامه با اتیچر همراه باشید تا به این نکات بپردازیم.

1- واقع‌بین باشید

یادگیری زبان خارجی یک فرآیند طولانی است، معمولا خیلی طولانی تر از آنچه که انتظار دارید و تا زمانی که در حال یادگیری زبان هستید، بارها اشتباه می کنید. باید بدانید که شما در حال یادگیری هستید و نباید از خود انتظار بیش از حد داشته باشید. مثلا اگر در حال یادگیری مهارت گفتاری هستید نباید خود را با زبان آموزانی  که در این مهارت در سطح بالایی قرار دارند مقایسه کنید و از خود انتظار غیر واقعی داشته باشید.

2- جملات ساده بکار ببرید

بسیاری از زبان آموزان هنگام صحبت کردن به زبان انگلیس سعی می کنند جملات طولانی به کار ببرند، این کار باعث می شود آنها اشتباهات زیادی مرتکب شوند. استفاده از یک جمله کوتاه ولی صحیح بهتر از یک جمله طولانی ولی نادرست است.

3- برای شرایط خاص تمرین کنید

جملاتی را که در شرایط خاص ممکن است به کار ببرید، تمرین کنید. برای مثال جملاتی که هنگام سفارش غذا یا رزرو هتل یا دعوت دوستان به شام و…استفاده می شود. با یادگرفتن جملاتی که در شرایط خاص مورد استفاده قرار می گیرند می‌توانید اعتماد به نفس خود را بالا ببرید و به این باور برسید که شما می توانید به زبان دیگر صحبت کنید.

4- به صحبت‌های خودتان گوش کنید

سعی کنید هنگام صحبت کردن به دقت به آنچه می‌گویید گوش دهید به این ترتیب شما متوجه اشتباهات و تپق‌های خود می‌شوید و می‌توانید خود را اصلاح کنید. این کار بدون استرس و نگرانی انجام می‌شود و دقت شما را بالا می‌برد حتی می توانید صدای خود را ضبط کنید و بارها به آن گوش دهید تا بتوانید اشتباهات خود را تصحیح کنید. همچنین می‌توانید از دوستان خود که در سطح بالاتری هستند بازخورد بگیرید.

5- پیشرفت خود را تایید کنید

یاد گرفتن زبان عمدتا مبتی بر اشتباهات زیادی است ولی اگر شما در یادگیری مصمم باشید به پیشرفت‌های زیادی می‌رسید. با هرگونه پیشرفتی، خود را تشویق کنید و برای خود جشن بگیرید چون شما بزودی قادر خواهید بود به یک زبان دیگر حرف بزنید، فکر کنید، بنویسید و بخوانید.

6- خود را با زبان درگیر کنید

یادگیری زبان مانند ریاضی نیست که قواعد ثابت و غیر قابل تغییر داشته باشد. می‌توانید در یادگیری زبان بداهه پردازی کنید. تا می توانید خود را با زبان درگیر کنید و هرروز  کلمات و جملات جدید یاد بگیرید. جملاتی مانند: می‌توانم از حمام استفاده کنم؟ ساعت چند است؟ می توانم پیتزا سفارش دهم؟ و…را هر روز با خود تکرار کنید تا آن‌ها را حفظ کنید.

7- احساسات خود را کنترل کنید

بسیاری از افراد وقتی شروع به صحبت کردن به زبان انگلیسی می کنند، دچار استرس فراوان می شوند دست‌های خود را تکان می‌دهند و انگشتان دست خود را می‌شکنند و کا‌رهایی از این قبیل که نشان دهنده استرس زیاد است. با  یادگیری برخی از تکنیک های تمرکز ذهن و آرامش، می توانید این مشکل بزرگ  را حل کنید. وقتی شما آرام و متمرکز هستید، زبان انگلیسی شما خیلی بهتر است.
ازهمه مهمتر این است که درک کنید که اشتباه کردن بخش طبیعی از یادگیری یک زبان جدید است و سعی کنید با صبر و آرامش به یادگیری بپردازید و از آن لذت ببرید.