07-12-2017

آیا خواندن کتاب زبان اصلی میتواند در یادگیری انگلیسی کمکم کند؟

کتاب خواندن

 

آیا تا به حال شده که به خاطر سخت بودن یک کتاب زبان اصلی، از خواندن آن در نیمه راه منصرف شوید؟ نگران نباشید شما در مسیر درست هستید. کتاب ها ابزاری شگفت انگیزی برای یادگیری زبان هستند، اما بعضی از آنها آسان تر از دیگران استفاده می شوند.

در اینجا نکات مهمی برای استفاده از کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد:

خواندن کتاب های دو زبانه:

کتابهای دوزبانه یا “متون موازی” همان داستانهایی است که در دو زبان نوشته شده است. آنها بر روی یک صفحه به زبان مادری و در صفحه دیگر به زبان دیگر( مثلا فارسی) نوشته شده اند، بنابراین شما می توانید به سرعت از معنی کلمات و جملات سر در بیاورید.

خواندن کتاب های مخصوص کودکان:

یادگیری یک زبان بهانه خوبی برای غرق شدن در سرزمین جادویی افسانه ها و تک شاخ ها و یا دنیای هیجان انگیز جاسوسان و ماموران مخفی است. کتاب های کودکان از زبان ساده تر استفاده می کنند و برای خواندن سرگرم کننده تر هستند. به دنبال کتاب هایی با تصاویر باشید، زیرا آنها به شما کمک می کنند داستان را دنبال کنید.

کتاب کودکان

خواندن کتاب های مورد علاقه دوران کودکی خود به زبان انگلیسی:

آیا کتاب کودک  مورد علاقه خود را در اختیار دارید؟ یک کپی از آن را به زبان انگلیسی پیدا کنید. شما چیزهای زیادی در مورد آن داستان و شخصیت های آن می دانید، بنابراین خیلی ساده تر می توانید درک کنید که چه اتفاقی می افتد.

خواندن کتاب های طنز:

گاهی اوقات وقتی که ما یک  کتاب به زبان خارجی می خوانیم، داستان های طولانی تر ممکن است به نظر غیرممکنی برسد، زیرا احساس می کنید که کلمات جدید بیش از حد وجود دارد. کتاب های طنز دارای تعداد کمتر کلمات در هر صفحه و تعداد زیادی عکس هستند تا بدرستی درک شوند.پس گزینه مناسبی به نظر می رسند!

کتاب طنز

یادداشت برداری:

اگر از یک کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده می کنید، یک کپی از آن که می توانید در آن بنویسید، تهیه کنید. نگران نباشید ترجمه ها و افکار را در حاشیه ها بنویسید، زیرا یادداشت هایتان به شما کمک می کند تا موضوع را به یاد داشته باشید.
شروع به خواندن یک کتاب به زبان خارجی ترسناک نیست.  با توصیه های بالا ، شما در هر زمان که بخواهید می توانید به زبان انگلیسی کتاب بخوانید. به یاد داشته باشید که می توانید از این راهنمایی ها برای فیلم ها و برنامه های تلویزیون نیز استفاده کنید. سعی کنید تماشای نمایشهای تلویزیونی کودکان را به زبان انگلیسی یا تبدیل کردن زیرنویسهای انگلیسی هنگام تماشای فیلم آنلاین را هم در نظر داشته باشید. همچنین اگر دایره لغاتتان کم است و در خواندن کتاب گاهی اوقات به مشکل برمیخورید، خواندن این مقاله نیز توصیه میشود.

یادداشت برداری