اُتیچر در یک نگاه

پلتفرم اُتیچر، بستری برای تسهیل برگزاری کلاس‌های زبان به‌صورت آنلاین و تصویری است. در اُتیچر، زبان‌آموزان با انتخاب زبان موردعلاقه خود از بین ۱۵ زبان زنده دنیا و پیداکردن مناسب‌ترین استاد، می‌توانند کلاس‌ها را در ساعت‌ها و روزهایی که مایلند رزرو و در آن‌ها شرکت کنند. هدف اُتیچر، دسترسی آسان و همگانی به آموزش آنلاین زبان در هر مکان و زمانی است. از سوی دیگر، اُتیچر بستری برای کسب درآمد استادهای زبان است تا راحت‌تر بتوانند خود را به زبان‌آموزان معرفی کنند و با آن‌ها کلاس آنلاین برگزار کنند.

teacher-ring

داستان اتیچر

پاییز
99

در هیاهوی کرونا و در مهرماه ۹۹، نسخه سوم سایت با امکانات کاربردی متعدد در دسترس کاربران قرار گرفت. در این برهه، ما برای کمک به افرادی که از تعطیلی کلاس‌های حضوری‌شان آسیب دیده بودند، مسئولیت اجتماعی خود را در قالب کلاس‌های رایگان کرونایی ایفا کردیم که استقبال خوبی هم از آن شد.

زمستان
98

صندوق سرمایه‌گذاری دانشگاه تهران فاز اول سرمایه‌گذاری روی اتیچر را به ‌انجام ‌رساند و تیم اتیچر در مجاورت دانشکده فنی دانشگاه تهران، واقع در خیابان کارگر شمالی، مستقر شد.

پاییز
97

مرکز فناوری سامسونگ - امیرکبیر (Samsung AUT Tech) در دوره پنجم شتاب‌دهی‌اش، پشتیبانی استارتاپ آموزشی اُتیچر را پذیرفت و به مدت یک‌سال حمایت‌های فیزیکی، منتورینگ و شتاب‌دهی خوبی را از ما انجام داد.

بهار
96

اولین کلاس‌های آنلاین آموزش زبان را در بهار ۹۶ برگزار کردیم. آن زمان هماهنگی زمان کلاس‌ها و دریافت و واریز وجه آن‌ها به‌صورت دستی انجام می‌دادیم ولی بعدا، انجام همه‌ این‌ فرایندها را آنلاین کردیم. خیلی زود، تعداد استادان، زبان‌آموزان و کلاس‌های برگزارشده افزایش یافت.

تابستان
95

تابستان ۹۵ بود که ایده راه‌اندازی استارتاپ اُتیچر در ذهن مجید مرتضوی، شکل گرفت. او که مشکلات یادگیری زبان و پیداکردن استاد زبان مناسب را در خارج از کشور، لمس کرده بود، پس از پشت سر گذاشتن موانع بسیار، با همکاری یکی از بستگانش توانست اُتیچر را با هدف کمک به آسان‌تر شدن انتخاب استاد زبان، راه بیندازد.

اُتیچر دقیقا چه‌ کار می‌کند؟

ما یک پلتفرم دوسویه هستیم یعنی بستری فراهم کرده‌ایم تا از یک‌سو زبان‌آموز، استاد موردنظرش را پیدا کند و از سوی دیگر نیز استاد با جذب زبان‌آموز، بتواند مشغول آموزش شود.
خوب است اینجا یادآوری کنیم که اُتیچر، آموزشگاه زبان نیست و ما برنامه یا متد آموزشی به شما ارائه نمی‌کنیم، بلکه ما تسهیل‌گر و پل ارتباطی بین زبان‌آموز و استاد برای برگزاری باکیفیت کلاس‌های آنلاین زبان هستیم. این کلاس‌ها به‌صورت زنده، با ارتباط تصویری رودررو و بدون نیاز به نصب هرگونه برنامه اضافه‌ روی لپتاپ یا تلفن همراه شما برگزار می‌شود.

اُتیچر برای زبان‌آموز

زبان‌آموز در ۳ مرحله، زبان، استاد و زمان مناسب کلاس‌هایش را انتخاب می‌کند. کلاس‌ها به‌صورت خصوصی یا گروهی تا ۵ نفر برگزار می‌شود.

مهم‌ترین ویژگی‌های اُتیچر برای زبان‌آموز

دسترسی به استادهای فعال و تایید شده اُتیچر

آشنایی بیشتر با استاد از طریق مشاهده ویدئوی معرفی

حضور در ۵ جلسه کلاس آزمایشی رایگان با ۵ استاد مختلف

برگزاری جلسات در روزهای انتخابی زبان‌آموز و رزرو کلاس در روز جاری

امکان تغییر زمان کلاس، لغو کلاس، تغییر استاد

اُتیچر برای استاد

استادهای زبان به راحتی می‌توانند در اتیچر ثبت‌نام کنند و علاوه بر معرفی خود و پیشینه تحصیلی‌ و کاری‌شان، ویدئوی معرفی کوتاهی نیز در پروفایل خود بارگذاری کنند. امتیازاتی که زبان‌آموزان پس از برگزاری هر جلسه، به استاد می‌دهند و نظرات آن‌ها، معیار محبوبیت و اقبال بیشتر به استادها خواهد بود.

مهم‌ترین ویژگی‌های اُتیچر برای استاد‌

دسترسی به هزاران زبان آموز فعال در ماه

تعیین قیمت کلاس‌ها توسط استاد

دریافت دستمزد کلاس‌ها در کیف پول مجازی استاد

تقویم کلاسی برای تعیین زمان‌های خالی و امکان برگزاری کلاس در روز جاری

پروفایل اختصاصی با امکان آپلود ویدئوی معرفی برای برندینگ شخصی استاد

امکان پخش فایل ویدئویی یا صوتی، اسلاید، استفاده از تخته وایت‌برد و …

پشتیبانی آنلاین و حمایت از برگزاری کلاس‌ها

چشم انداز اُتیچر

اتیچر قرار است به پلتفرمی جهانی تبدیل شود که فارغ از محل جغرافیایی استاد و زبان‌آموز، به همه علاقه‌مندان زبان‌های زنده دنیا خدمات آنلاین آموزشی ارائه دهد. ما در مسیر رسیدن به این هدف، از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنیم.

ارزش‌های ما

آموزش برای همه

هر کسی از هر جایی که دسترسی به اینترنت دارد باید بتواند به آموزش‌ بدون تبعیض، دسترسی داشته باشد و زبان جدیدی بیاموزد.

یادگیری و رشد مداوم

ما به رشد از طریق یادگیری مداوم بها می‌دهیم و همدیگر را در این مسیر یاری می‌کنیم چون باور داریم که رشد پایدار، با یادگیری از یکدیگر اتفاق می‌افتد.

یادگیری آسان

یادگیری باید با آسانی همراه باشد، ما بهبود مستمر محصول و پشتیبانی ۲۴ ساعته از کلاس‌ها را با همین هدف در اولویت قرار داده‌ایم.

مسئولیت اجتماعی

از آنجایی که ما خود را جزئی از جامعه می‌دانیم و کمک به گسترش عدالت آموزشی از ارزش‌های برند اتیچر است، سعی کرده‌ایم تا جای ممکن دغدغه‌مندی آموزشی و عکس‌العمل خود را نسبت به اتفاقات جامعه نشان دهیم. یکی از اقداماتی که در این راستا انجام دادیم، طرح کلاس‌های کرونایی (اختصاصی) بود.

طرح کلاس کرونایی (اختصاصی)

برای کمک به افرادی که قبل از شیوع کرونا، کلاس حضوری داشتند و روند آموزششان معلق شده بود، امکانی فراهم کردیم که با عضویت در پلتفرم اُتیچر، بتوانند کلاس‌های خود را رایگان برگزار کنند. در این طرح، حدود ۲۰۰٬۰۰۰ ساعت کلاس آنلاین توسط اساتید برگزار شد.

خانواده بزرگ اُتیچر

ما خود و همه زبان‌آموزان و اساتید زبان را عضو یک خانواده می‌دانیم، خانواده چندصدهزار نفره اُتیچر که هر روز هم بزرگتر می‌شود.

در کنار این خانواده بزرگ، تیمی جوان و پرشور با بهره‌گیری از فن‌آوری‌های روز، به حفظ و بهبود مستمر کیفیت خدمات اُتیچر مشغول‌اند. تیم صمیمی و بیست و چند نفره ما، از اینکه سهمی در توسعه دانش و یادگیری دیگران دارند خوشحال‌اند و به خود می‌بالند.

169,000+
کلاس برگزار شده تا این لحظه
15,000+
استاد
15
زبان آموزشی تدریس شده
60,000+
زبان‌آموز